Facebook szpieguje użytkowników! Co zrobić żeby temu zapobiec? Znamy prosty trik!

2021-05-08 17:54
Facebook
Autor: pixabay.com Facebook

Facebook to najpopularniejszy serwis społecznościowy na świecie. To właśnie dzięki niemu już od wielu lat, użytkownicy mogą publikować fotografie, statusy, a także podglądać i kontaktować się ze swoimi znajomymi. Teraz okazuje się jednak, że Facebook jako aplikacja może szpiegować internautów! Co zrobić żeby temu zapobiec? Poznajcie prosty trik.

Facebook szpieguje użytkowników! To może zaskoczyć wielu użytkowników. Co w takim razie zrobić żeby temu zapobiec? Jest na to prosty sposób, a my Wam wyjaśnimy krok po kroku jak to zrobić. Facebook cieszy się popularnością już od wielu lat. Niestety jak każda aplikacja, ma czasem swoje awarie, które spowodowane są w dużej mierze wprowadzaniem zmian przez twórców. To właśnie oni chcą ułatwić użytkownikom śmiganie po portalu, jak i apce, dlatego uwielbiają ją udoskonalać i dodawać przeróżne nowości. Jak to w życiu bywa, ludzie szybko się do czegoś przyzwyczajają. Tak jest również w przypadku Facebooka i jego wyglądu, który w ostatnim czasie zmienił się diametralnie. Dla wielu użytkowników jest to zmiana na plus, ale są też tacy, co ciągle narzekają. Teraz okazuje się, że aplikacja Facebook śledzi swoich użytkowników! Co zrobić żeby temu zapobiec?

TikTok - hity 2021. Te piosenki podbiły muzyczną aplikację!

Facebook - co zrobić żeby aplikacja nas nie śledziła?

Internet jest pełen niebezpieczeństw, dlatego trzeba uważać co się udostępnia i pisze innym osobom. Jednak czy wiedziałeś, że Facebook może śledzić Twój każdy ruch? Co zrobić żeby temu zapobiec? Oczywiście możemy wyłączyć pewną opcję w aplikacji. Jak to zrobić? Otóż w pierwszej kolejności otwieramy aplikację Facebooka. Następnie wchodzimy w ustawienia i prywatność -> ustawienia i odszukujemy opcję aktywność poza Facebookiem i klikamy zarządzaj swoimi aktywnościami poza Facebookiem. Naszym oczom ukaże się to, co aplikacja wie na nasz temat - między innymi pokażą się inne apki których używamy ale także dokumenty, maile, a nawet banki do których się logujemy. Oczywiście możemy to wyłączyć klikając trzy kropki u góry, a następnie zarządzaj przyszłą aktywnością. Tutaj należy wyłączyć opcję suwakiem, który znajduje się po prawej stronie i podświetla się na niebiesko. Gotowe - Facebook już Cię nie śledzi.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze