Messenger - jak pogrubić tekst w wiadomości? O tej opcji powinien wiedzieć każdy!

2021-05-09 9:52
Facebook
Autor: Pixabay.com

Messenger to popularny komunikator, który w swoim telefonie ma większość osób i nie ma co się dziwić - to prawdziwe ułatwienie w dzisiejszych czasach. Możemy pisać wiadomości, wysyłać zdjęcia, a także nagrywać notki głosowe. Teraz okazuje się jednak, że możemy nawet formatować tekst! Jak pogrubić słowa w wiadomości lub napisać je pochyłym drukiem? Te triki Was zaskoczą!

Messenger ma swoje ukryte funkcje i powinien wiedzieć o tym każdy użytkownik! Nie od dziś wiadomo, ze niebieska aplikacja, jest jedną z popularniejszych apek i komunikatorów internetowych na całym świecie. To ułatwienie dla społeczeństwa i wymiana tradycyjnych SMS-ów na tak zwany 'lepszy model'. Czemu akurat lepszy? Messenger ma wiele funkcji, o których powinien wiedzieć każdy! To nie tylko tajne konwersacje, zmiana pseudonimów, tła, wybieranie naklejek, gifów i emoji, ale także zmiana tekstu. Tak - zmiana tekstu, a raczej formatowanie go na inny. To ciekawa opcja dla osób, które uwielbiają nowości i mają więcej czasu, gdy piszą jakąś wiadomość. Poniżej znajdziecie instrukcję, jak krok po kroku sprawić, by w naszych wiadomościach na Messengerze tekst został pogrubiony, pochyły, przekreślony lub nawet zmieniony na całkiem inną czcionkę.

Friz kiedyś i dziś

Messenger - ukryte funkcje

  • Jak zrobić pogrubiony tekst na Messengerze? To banalnie proste! Wystarczy tylko napisać przed i po danym słowie gwiazdki, np. *tekst* - po wysłaniu wiadomości nasze słowo zostanie pogrubione.
  • Jak zrobić pochyły tekst na Messengerze? To również jest proste! Wystarczy tylko przed i po danym słowie wpisać znak podkreślenia, czyli tzw. podłogę, np. _tekst_ -  po wysłaniu wiadomości nasze słowo zostanie pochylone
  • Jak zrobić przekreślony tekst na Messengerze? Tutaj należy użyć tyldy (~) przed i po wpisywanej treści, czyli np. ~tekst~ - wtedy po wysłaniu wiadomości dane słowo zostanie przekreślone
  • Jak zmienić czcionkę na Messengerze? W tej kwestii musimy postawić przed i po danym słowie odwrócony apostrof, czyli np. `tekst`.

UWAGA! Powyższe opcje można ze sobą łączyć, np. *~_tekst_~*. Funkcje formatowania tekstu działają tylko na Messengerze w przeglądarce internetowej. Jeśli jednak wyślemy je z telefonu, na komputerze będą zmienione, a na telefonie nie.

Instagram, YouTube czy TikTok? Gdzie zrobiłabyś karierę?

Pytanie 1 z 8
Co najbardziej lubisz robić?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze