Eurowizja Junior

i

Autor: Lukasz Kalinowski/East News

Eurowizja Junior 2021 później niż zwykle?! Data konkursu jest już znana!

2021-05-29 18:14

Eurowizja Junior 2021 zbliża się wielkimi krokami. Jeszcze w tym roku poznamy następcę, bądź następczynie 12-letniej Valentiny z Francji, która wygrała ubiegłoroczną odsłonę wydarzenia. Okazuje się jednak, że 19. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbędzie się nieco później, niż zwykle. Fani Eurowizji Junior są zszokowani tą informacją!

Eurowizja Junior 2021 zbliża się wielkimi krokami, a fani muzycznego konkursu nie mogą doczekać się, kiedy zobaczą na scenie utalentowane dzieciaki z różnych krańców Europy. Przypomnijmy, że Eurowizja Junior przez ostatnie dwa lata odbywała się w Polsce. Najpierw za sprawą wygranej Roksany Węgiel organizowana była w Gliwicach, natomiast gdy wygrała Viki Gabor konkurs odbył się w Warszawie. Choć podczas ubiegłorocznej edycji wydarzenia naszą reprezentantką była zdolna Ala Tracz, nie udało nam się wygrać. Zwyciężczynią okazała się 12-letnia Valentina z Francji, która urzekła większość osób piosenką J’imagine.

Ze względu na zwycięstwo Francji, następny Konkurs Piosenki dla Dzieci organizowany jest właśnie w tym kraju. Niedawno ogłoszono, że Eurowizja Junior 2021 odbędzie się w Paryżu w słynnym centrum artystycznym La Seine Musicale, które pomieścić może nawet 6 tys. widzów! Organizatorzy trzymają kciuki za powodzenie tegorocznej edycji i mają nadzieję, że koronawirus nie pokrzyżuje im planów. Co ciekawe, sloganem tegorocznej imprezy muzycznej będzie tytuł zwycięskiej piosenki z Valentiny, czyli wyobrażam sobie. Kiedy odbędzie się finał Eurowzji Junior 2019?

Eurowizja Junior 2020 - najbardziej wzruszające momenty konkursu

Eurowizja Junior 2021 - kiedy jest? [DATA]

Eurowizja Junior 2021 odbędzie się tym razem dosyć późno. Początkowo mówiło się o listopadzie, jednak wiadomo już, że Konkurs Piosenki Dziecięcej odbędzie się pod koniec 2021 roku, a dokładnie 19 grudnia. Kto tym razem będzie reprezentować nasz kraj? Internauci tuż po zakończeniu The Voice Kids 4 zaczęli typować na to miejsce Sarę Egwu-James. Czy tak będzie? To okaże się z pewnością za jakiś czas - bądźcie cierpliwi!

Sonda
Eurowizja Junior 2021 - Czy Sara Egwu James powinna reprezentować Polskę?