Eurowizja Junior 2021 - Francja gospodarzem? Telewizyjny nadawca zdradził wszystko!

Eurowizja Junior 2021 - Francja gospodarzem? Telewizyjny nadawca zdradził wszystko!
Autor: France - Valentina from France performs J’imagine at Junior Eurovision 2020 / YouTube/Junior Eurovision Song Contest Eurowizja Junior 2021 - Francja gospodarzem? Telewizyjny nadawca zdradził wszystko!

Eurowizja Junior cieszy się rosnącą popularnością w Europie, ale i na całym świecie. Świadczą o tym rekordy oglądalności, rekordy liczby głosów, a także zainteresowanie światowych mediów. Dwa ostatnie Konkursu Piosenki Eurowizji były wyjątkowe, ponieważ odbyły się w Polsce. Gdzie odbędzie się następna Eurowizja Junor? Czy Francja ma już zapewnioną organizację wydarzenia?

Spis treści

  1. Eurowizja Junior - Francja
  2. Eurowizja Junior 2021 we Francji - czy będzie?

Eurowizja Junior 2021 - Francja gospodarzem? Po tym, gdy 11-letnia Valentina śpiewając piosenkę J'Imagine, nie dała szans innym uczestnikom i dużą różnicą punktów wygrała Konkurs Piosenki dla Dzieci, rozpoczęły się dywagacje w temacie tego, gdzie następna Eurowizja Junior. Zadanie jest o tyle trudne, że Polska będąc gospodarzem Eurowizji Junior dwa lata z rzędu podniosła poprzeczkę bardzo wysoko. Organizatorzy, goszcząc wszystkich w Gliwicach zastosowali najnowszą technologię i zadbali, by każdy najdrobniejszy szczegół był dopracowany. Rok później, w trudnych epidemicznych warunkach, publiczny nadawca podjął się i bez zarzutu przygotował Konkurs Piosenki. Wydarzenie odbyło się bez publiczności, z udziałem państw połączonych przez narzędzia wideorozmowy. Co więcej, podczas Eurowizji Junior, zastosowano najnowsze rozwiązania techniczne, jakich jeszcze nikt nigdy nie zastosował realizując program na żywo. Polska jako pierwsza na świecie użyła techniki rozszerzonej rzeczywistości, rozszerzoną rzeczywistość XR z wykorzystaniem ekranów LED i pozycjonowania kamery w przestrzeni 3D.

Eurowizja Junior - Francja

Francja na Eurowizji Junior pojawia się od 2004 roku. Pierwszym uczestnikiem reprezentującym to państwo był Thomas Pontier, który wykonał utwór Si On Voulait Bien. Ostatecznie zajął szóste miejsce. Po tym Konkursie Francja zrobiła sobie długą przerwę po to, by powrócić na Eurowizję Junior w 2018 roku. Angelina śpiewając Jamais Sans Toi w Mińsku zajęła 2. miejsce. W Gliwicach 5. miejsce świętowała Carla z melodyjnym utworem Bim Bam Toi. Zwycięstwo w 2020 roku to dla Francji ogromny sukces i to już w czwartym starcie.

Eurowizja Junior 2021 we Francji - czy będzie?

Gdzie odbędzie się Eurowizja Junior 2021? Zwycięski kraj, zgodnie z obowiązującymi zasadami, nie ma przykazu organizacji wydarzenia. Ma jedynie pierwszeństwo w walce o ten zaszczyt. Czy Francja zorganizuje Eurowizję Junior 2021? W serwisie 20minutes.fr pojawiła się rozmowa Alexandry Redde-Amiel z telewizji FT. Osoba z francuskiej delegacji zdradziła, że Francja i stacja FT jest chętna na organizację wydarzenia w listopadzie za rok:

Oczywiście jesteśmy bardzo chętni do goszczenia Eurowizji Junior we Francji w przyszłym roku. Delphine Ernotte [prezes France Télévisions] jest bardzo chętna, aby to zrobić, Stéphane Sitbon-Gomez [dyrektor anteny France Télés] również. Najpierw porozmawiamy z prezydencją Eurowizji i EBU [Europejskiej Unii Nadawców], aby dowiedzieć się, jak możemy zorganizować edycję 2021 i czy będzie to możliwe. Musimy z nimi porozmawiać, zanim cokolwiek sformalizujemy, ale w każdym razie jesteśmy chętni.

Eurowizja Junior 2020 - te kraje były o krok od wygranej!
Najnowsze