Ala Tracz - 9 CIEKAWOSTEK i FAKTÓW z życia reprezentantki Polski na Eurowizji Junior 2020

Ala Tracz - ciekawostki i fakty z życia reprezentantki Polski na Eurowizji Junior 2020
Autor: Natasza Młudzik / TVP Ala Tracz - ciekawostki i fakty z życia reprezentantki Polski na Eurowizji Junior 2020

Ala Tracz to reprezentantka Polski, podczas 18. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Utalentowana i czarująca, młoda wokalistka zachwyciła jurorów dziecięcego wydania Szansy na Sukces wykonaniem piosenki Kolorowy wiatr z repertuaru Edyty Górniak, a także premierowym utworem przygotowanym specjalnie z myślą o Eurowizji Junior - I'll Be Standing. Co trzeba wiedzieć o Alicji Tracz? Ciekawostki i nieznane fakty z jej życia serwujemy na ESKA.pl!

Spis treści

 1. Ala Tracz - kim jest? [CIEKAWOSTKI, FAKTY]
 2. Ala Tracz - Eurowizja Junior 2020

Ala Tracz na Eurowizji Junior 2020 walczyła o trzecie z rzędu zwycięstwo dla naszego kraju. Młoda wokalistka stanęła na scenie i wykonała swój hit I'll Be Standing. Ostatecznie zajęła 9. miejsce, co też jest świetnym sukcesem. Kim jest Ala Tracz? Mieszka we wsi Stojeszyn Pierwszy w województwie lubelskim z rodzicami, siostrą i kotką Lili. Zainteresowania Ali Tracz, to oprócz śpiewu również taniec i podróże. Reprezentantka Polski na Eurowizji Junior 2020 ma doświadczenie, jeśli chodzi o występy na europejskiej scenie. Godnie reprezentowała nasz kraj w międzynarodowych konkursach muzycznych. Odwiedziła Maltę, Bułgarię i Włochy. Ala Tracz uwielbia sport, szczególnie jazdę na rolkach, elektrycznej deskorolce, hulajnodze, rowerze oraz wspinaczkę linową. Ostatnio odkryła nową pasję, czyli jazdę konną.

Ala Tracz - kim jest? [CIEKAWOSTKI, FAKTY]

Kim jest Ala Tracz? Kto to? Kim jest młoda dziewczynka na Eurowizji Junior? Doskonale wiadomo, że to reprezentantka Polski na Eurowizji Junior 2020. Jak się okazuje, młoda wokalistka ma swoje tajemnice, o których nikt nie wie. Do tego momentu, ponieważ zdradziła je za pośrednictwem ESKA.pl. Poznajcie ciekawostki i fakty z życia wykonawczyni hitu I'll Be Standing:

 1. WZROST - Ala Tracz ma 135 centymetrów wzrostu.
 2. POCZĄTEK KARIERY - Ala Tracz śpiewa od 4. roku życia. Najpierw śpiewać uczyła ją w domu mama, a na zajęcia wokalne do domu kultury zaczęła chodzić gdy miała 6 lat.
 3. KARIERA NA ŚWIECIE - Ala Tracz brała udział w kilku festiwalach za granicą m.in. w Bułgarii, na Malcie czy we Włoszech.
 4. NERWY CZY SPOKÓJ - Ala Tracz w rozmowie z ESKA.pl zdradziła, że śpiewając na wielkiej scenie zawsze towarzyszy jej lekki stres, ale zwykle jest to stres motywujący. Finał Szansy na Sukces Eurowizja Junior był dla niej pierwszym występem w TV na żywo przed tak ogromną widownią przed telewizorami, dlatego stres był dużo większy niż ten podczas festiwali.
 5. ŻYCIE W DOMU - Ala Tracz mieszka z rodzicami, siostrą i kotką Lili.
 6. PRZYGODA W THE VOICE KIDS: Ala Tracz brała udział w 3. edycji programu. Swój talent szlifowała pod okiem Dawida Kwiatkowskiego w drużynie z Anastazją Maciąg i Marcinem Maciejczakiem, który później okazał się zwycięzcą programu. Alicja dotarła do wielkiego finału.
 7. WYGRANA PRESELEKCJI DO EUROWIZJI JUNIOR - Dowiedzieliśmy się, że Alicja Tracz zdobycie biletu na Eurowizję Junior 2020 świętowała razem z siostrą Olą i rodzicami. Poszli razem do restauracji.
 8. PASJA, ZAINTERESOWANIA - Ala Tracz uwielbia jazdę na rolkach, taniec, a ostatnio odkryła nowe zainteresowanie. Uwielbia jazdę konną!
 9. KARIERA PO EUROWIZJI JUNIOR - Ala Tracz w rozmowie z ESKA.pl, zdradziła, że po udziale w Konkursie Piosenki Dla Dzieci, chciałaby zacząć wrócić do nagrywania utworów ze swoją równie utalentowaną siostrą, Olą. 
Ala Tracz wygra Eurowizję Junior?! Roksana Węgiel szczerze o szansach Polski!

Ala Tracz - Eurowizja Junior 2020

Ala Tracz brała udział w programie The Voice Kids. W maju, w duecie z siostrą, wydała swój pierwszy singiel. We wrześniu wzięła w programie Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2020, który był krajowymi eliminacjami do konkursu Eurowizji Junior. Wygrała z piosenką I’ll Be Standing. 29 listopada 2020 reprezentowała Polskę podczas finału konkursu w Warszawie.

Zobacz: Eurowizja Junior 2020 - głosowanie. Na jakiej stronie głosować?

Twórcami muzyki i słów do piosenki I’ll Be Standing są znani i cenieni muzycy: Andrzej Gromala (Gromee) i Sara Chmiel-Gromala. Gromee był kierownikiem muzycznym konkursu Eurowizji Junior 2019. W tym roku ponownie pełnił tę funkcję podczas Eurowizji Junior 2020. Dwa lata temu reprezentował Polskę w 63 . Konkursie Piosenki Eurowizji. Sara Chmiel-Gromala jest wokalistką popularnego polskiego zespołu Łzy. O czym jest piosenka I'll Be Standing? Piosenka opowiada o marzeniach i zmaganiach z własnymi słabościami. Nawet jeśli czasem nie wierzymy, że uda nam się spełnić marzenia, trzeba o to walczyć za wszelką cenę. Bo marzenia mają moc. A wszystko jest możliwe, dopóki mamy nadzieję na osiągnięcie sukcesu.

Najnowsze