Eurowizja Junior 2020 - WSZYSCY UCZESTNICY. Kto wystąpi na Eurowizji Junior?

2020-11-29 8:34 Ewelina Kulasza
Ala Tracz - Eurowizja Junior 2020
Autor: Natasza Młudzik/TVP

Do Eurowizji Junior 2020 pozostało niewiele czasu! Młodzi reprezentanci prężnie przygotowują się do finału tegorocznej odsłony Konkursu. Kto bierze udział w Eurowizji Junior 2020? Imiona i nazwiska wszystkich uczestników, a także ich finałowe piosenki poznacie na ESKA.pl.

Eurowizja Junior 2020 - WSZYSCY UCZESTNICY. Kto wystąpi na Eurowizji Junior? To ciekawi dosłownie każdego! 18. edycja Konkursu Piosenki dla Dzieci zbliża się wielkimi krokami. Już 29 listopada dowiemy się, kto wygrał tegoroczną Eurowizję. Emocje już są ogromne, a podczas finału z pewnością będą jeszcze większe. Na każdego czeka sporo muzycznych wrażeń, które dostarczą reprezentanci 12 krajów. Początkowo w Konkursie miało brać udział 13 krajów, jednak Armenia wycofała się z udziału w tegorocznej edycji. Polskę w niedzielny wieczór będzie reprezentować Ala Tracz z piosenką I'll Be Standing, która w sieci zdobywa milionowe wyświetlenia.

Podczas oficjalnej ceremonii otwarcia, dowiedzieliśmy się, że tegoroczną Eurowizję Junior otworzą Niemcy, a zakończy Francja. Polska wylosowała pozycję w samym środku, czyli nasza reprezentantka wystąpi jako szósta. Jesteście ciekawi kim są reprezentanci innych krajów? Ich imiona, nazwiska, a także tytuły piosenek, poznacie pod quizem o Konkursie.

Eurowizja Junior 2020 - WSZYSCY UCZESTNICY

 1. NIEMCY: Susan - Stronger With You
 2. KAZACHSTAN: Karakat Baszanowa - Forever
 3. HOLANDIA: Unity - Best Friends
 4. SERBIA: Petar Aničić - Heartbeat
 5. BIAŁORUŚ: Arina Piechtieriewa - Aliens
 6. POLSKA: Ala Tracz - I’ll Be Standing
 7. GRUZJA: Sandra Gadelia - You Are Not Alone
 8. MALTA: Chanel Monseigneur - Chasing sunsets
 9. ROSJA: Sofia Fieskowa - Moj Nowyj Dien
 10. HISZPANIA: Solea - Palante
 11. UKRAINA: Oleksandr Bałabanow - Widkrywaj
 12. FRANCJA: Valentina - J’imagine
Ala Tracz wygra Eurowizję Junior?! Roksana Węgiel szczerze o szansach Polski!
Najnowsze