Eurowizja Junior 2020 - kto poprowadzi konkurs? To mogą być oni [GŁOSOWANIE]

2020-08-24 15:04 Ewelina Kulasza
Eurowizja Junior 2020
Autor: Lukasz Kalinowski/East News Eurowizja Junior 2020

Eurowizja Junior 2020 zbliża się wielkimi krokami. Wielkie wydarzenie zaplanowane jest na listopad tego roku w Warszawie, a organizatorzy wciąż dopinają szczegóły dotyczące konkursu. Póki co, wciąż nie wiadomo jednak, kto poprowadzi tegoroczną Eurowizję dla Dzieci. Czy będzie to Viki Gabor, Roksana Węgiel, a może jeszcze ktoś inny? Więcej szczegółów poznacie w artykule poniżej.

Eurowizja Junior 2020 już niedługo! Konkurs Piosenki dla Dzieci, może stać się równie niezapomniany, jak poprzednia edycja, która odbyła się w Gliwicach. Za sprawą wygranej przez naszą reprezentantkę Viki Gabor, następna edycja wielkiego wydarzenia będzie odbywać się również w Polsce. Tym razem finał Eurowizji Junior zaplanowany jest na listopad 2020 i będzie miał miejsce w Warszawie. Zgodnie z założeniami organizatorów tegoroczny konkurs powinien odbyć się dokładnie 29 listopada. Kto będzie reprezentował Polskę? Póki co musimy uzbroić się w cierpliwość. Kandydat zostanie wyłoniony przez telewidzów w programie Szansa na Sukces już tej jesieni. To właśnie Wy zadecydujecie o tym, kto będzie reprezentował nasz kraj na nadchodzącej Eurowizji Junior 2020.

Do tej pory swój udział w konkursie Piosenki dla Dzieci potwierdziło 14 krajów. Są to: Białoruś, Francja, Gruzja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Kazachstan, Malta, Niemcy, Polska, Rosja, Serbia, Ukraina oraz Portugalia. Niestety ze względu na pojawienie się pandemii na całym świecie, niektóre kraje zdecydowały się nie wziąć udziału w tegorocznej edycji wydarzenia. Powodem jest wzrost zakażeń w krajach lub obawa przed epidemią. Państwa, które nie biorą udziału w Eurowizji Junior 2020 to: Czechy, Estonia, Rumunia, San Marino, Słowenia i Północna Macedonia.

Marcin Maciejczak nie pojedzie na Eurowizję Junior 2020!

Eurowizja Junior 2020 - prowadzący

17. edycję konkursu Eurowizji Junior, która odbyła się rok temu w Gliwicach poprowadziła Roksana Węgiel, Ida Nowakowska oraz Aleksander Sikora. Kto w tym roku ma szansę stanąć na ich miejscu? Póki co, organizatorzy wydarzenia nie wyjawili żadnych nazwisk, a finalna decyzja z pewnością zostanie ogłoszona w najbliższych tygodniach. Jeśli coś będzie wiadomo, od razu poinformujemy Was o tym na ESKA.pl. Tymczasem zapraszamy Was do oddania głosu na prowadzącego. Kto według Was powinien poprowadzić tegoroczną Eurowizję Junior? Cleo, Viki Gabor, Izabella Krzan czy może Tomasz Kammel? Koniecznie oddajcie głos w sondzie poniżej! To może być ktoś z nich.

Najnowsze