Olivia Wieczorek - to ona zapewniła nam pierwszy sukces na Eurowizji Junior! Jak się zmieniła?

Olivia Wieczorek
Autor: Michal WARGIN/East News

Dzięki sukcesom Roksany Węgiel i Viki Gabor konkurs Eurowizja Junior zyskał na popularności w naszym kraju . Mało kto pamięta, że w przeszłości Polska zajmowała ostatnie miejsca, co poskutkowało wycofaniem się z rywalizacji na 12 lat. Dopiero w 2016 roku powróciliśmy do gry, a naszą reprezentantką była wówczas Olivia Wieczorek. Jak dziś wygląda ta zdolna wokalistka? Sprawdź na ESKA.pl.

Eurowizja Junior - polski reprezentant, który zostanie wyłoniony w programie Szansa na Sukces ma mocno postawioną poprzeczkę. Po raz pierwszy w historii konkursu jeden kraj zwyciężył dwa razy z rzędu. W 2018 roku zwycięstwo dla Polski wywalczyła Roksana Węgiel, natomiast rok później Viki Gabor. Aż ciężko uwierzyć, że kilkanaście lat temu Polska była najsłabszym ogniwem Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. W 2003 roku zajęliśmy ostatnie miejsce, a w 2004 roku przedostatnie. Brak sukcesów spowodował, że polski nadawca podjął decyzję o wycofaniu się z przedsięwzięcia na aż 12 lat. Polska powróciła na Eurowizję Junior dopiero w 2016 roku. 

Oczekiwania były ogromne. Wszystkim zależało na tym, by Polska w końcu zajęła przyzwoite miejsce w konkursie. Wyboru reprezentanta dokonano podczas krajowych eliminacji, w których zmierzyło się dziesięcioro utalentowanych wokalistów. Decyzją telewidzów i jury możliwość zaśpiewania przed europejską publicznością otrzymała Olivia Wieczorek - podopieczna Piotra Rubika w programie Mali Giganci. Jak dziś wygląda nastolatka?

Marcin Maciejczak nie pojedzie na Eurowizję Junior 2020!

Eurowizja Junior - Olivia Wieczorek

Eurowizja Junior 2016 miała miejsce na Malcie. Olivia Wieczorek wystąpiła jako ósma. Jej piosenka Nie zapomnij, za której tekst odpowiadał Doniu, a muzykę Piotr Rubik, przypadła do gustu zarówno telewidzom, jak i jurorom. Polska reprezentantka uplasowała się na 11. miejscu, co było dość dużym sukcesem. 

Co dziś robi Olivia Wieczorek? Oczywiście śpiewa i koncertuje. Nastolatka nie jest aktywna w mediach społecznościowych, niemniej jednak z postów Piotra Rubika szybko można się dowiedzieć, że Olivia wciąż działa w jego zespole. Poznalibyście ją?

Najnowsze