Eurowizja Junior 2019 w Polsce - kiedy i gdzie konkurs? [DATA, MIASTO]

2019-09-22 15:03 rw
Eurowizja Junior 2019 w Polsce - kiedy i gdzie konkurs? [DATA, MIASTO]
Autor: CapitalPictures/face to face/FaceToFace/REPORTER/East News

Eurowizja Junior w Polsce 2019 to marzenie wielu fanów tego konkursu! Gdzie i kiedy poczujemy magię tego wyjątkowego wydarzenia? Przekonajcie się sprawdzając na ESKA.pl

Eurowizja Junior 2019 w Polsce - miasto, które zorganizuje konkurs będzie wyjątkowym miejscem dla wszystkich eurowizyjnych fanów. W przypadku dziecięcej Eurowizji zwycięstwo nie gwarantuje prawa do organizacji kolejnej edycji wydarzenia. Decydują oferty i przetargi, które wysyłane są przez nadawców. Okazuje się, że oferta z naszego kraju najbardziej spodobała się EBU i oficjalnie - pierwszy raz w historii - Eurowizja dla Dzieci odbędzie się w naszym kraju! Dowiedzieliśmy się o tym 10 grudnia 2018 roku.

Eurowizja Junior 2019 w Polsce - gdzie i kiedy?

Oczywiście, jeśli chodzi o to, że przed nami Eurowizja Junior 2019 w Polsce - spora w tym zasługa Roksany Węgiel. Polka śpiewając hit Anyone I Want To Be pokonała swoich rywali na scenie w Mińsku, zdobywając 215 punktów i historycznie dla naszego kraju zwyciężyła Eurowizję dla Dzieci. Tradycyjnie konkurs piosenki Eurowizji dla Dzieci ma odbyć się w listopadzie. Dokładniej, 24 listopada w Gliwicach. 

Warto wspomnieć, że będzie to debiut Polski w roli gospodarza konkursu od czasu jego rozpoczęcia, czyli od 2003 roku. Jacek Kurski potwierdził, że Telewizja Polska cieszy się z wyzwania, przed jakim stanęli:

Od początku powtarzałem, że Telewizja Polska jest gotowa podjąć się tego wyzwania. Jesteśmy przygotowani organizacyjnie, ale także kreatywnie i jestem przekonany, że Eurowizja Junior w 2019 roku zostanie zapamiętana na lata - podobnie jak niesamowity występ Roksany Węgiel, który na pewno przejdzie do historii konkursu. Jednak od dziś nie patrzymy w przeszłość, skupiamy się tylko na ciężkiej pracy, żeby olśnić publiczność w 2019 r. dokładnie tak jak zrobiła to Roksana w Mińsku. Telewizja Polska to zespół wspaniałych, kreatywnych ludzi, którzy kochają nowe wyzwania, a to jest jedno z najciekawszych przed jakimi stanęli

Najnowsze