Eurowizja Junior 2019 - gdzie i kiedy się odbędzie? [MIASTO, DATA]

2019-11-15 9:13 A.D.
ROKSANA WĘGIEL - PIOSENKA na Eurowizję Junior 2018 HITEM?! Anyone I Want To Be
Autor: YouTube.com/Junior Eurovision Song Contest (screen z teledysku na YouTube Roksana Węgiel - Anyone I Want To Be - Poland - Official Music Video - Junior Eurovision 2018)

Eurowizja Junior to wyjątkowy, międzynarodowy konkurs piosenki dla dzieci. Dzięki spektakularnemu występowi Roksany Węgiel, która w 2018 roku wygrała konkurs, to Polska zostanie organizatorem! Gdzie dobędzie się niezwykłe wydarzenie? Okazuje się, że nie będzie to jednak w Krakowie. Dowiedzcie się więcej na ESKA.pl

Konkurs Piosenki Eurowizji Junior odbędzie się w Polsce. Po raz pierwszy w historii nasz kraj zostanie organizatorem tego niezwykłego wydarzenia. Chociaż przygotowanie imprezy w kraju zwycięzcy nie jest obowiązkowe, to nie mogliśmy przegapić tak wyjątkowej okazji! Początkowo miejscem miała być krakowska Tauron Arena.  Taką informację w TVP Info przekazał dyrektor generalny Europejskiej Unii Nadawców, Noel Curran. Jak się okazuje, to nie Kraków będzie gospodarzem Eurowizji Junior 2019. 

Zobacz też: Jak bardzo jesteś inteligentny? Sprawdź w naszym quizie!

Eurowizja Junior 2019 - gdzie się odbędzie? 

Informacja o tym, jakie miasta brane są pod uwagę jako organizatorzy Eurowizji Junior pojawiła się w Wiadomościach TVP 1. Były to Szczecin i Gliwice. Oba miasta posiadają ogromne doświadczenie w tworzeniu tego typu imprez, jak również odpowiednie obiekty. Wybór nie był łatwy, ale ostatecznie poinformowano, że miejscem wydarzenia będzie Arena Gliwice.

Przeczytaj też: Eurowizja Junior 2019 w Gliwicach. Będzie się działo!

Eurowizja Junior 2019 - kiedy się odbędzie? 

Tradycyjnie Eurowizja Junior organizowana jest w listopadzie. Jeśli chodzi o organizację wydarzenia w 2019 roku, podano, że historyczny Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się wieczorem, 24 listopada. 

Najnowsze