Eurowizja Drugiej Szansy 2020 - Albert Černý reprezentantem Polski. Z kim się zmierzy?

2020-07-01 14:56 Ewelina Kulasza
Albert Černý
Autor: Karol Makurat/REPORTER/East News Albert Černý

Każdy Konkurs Piosenki Eurowizji cieszy się ogromną popularnością. Dodatkowo, widzom zawsze towarzyszy wiele muzycznych emocji i wrażeń. Pamiętacie Alberta Černý, który był finalistą Szansy na Sukces? Artysta będzie reprezentował nasz kraj podczas ważnego wydarzenia. Szczegóły zdradzamy na ESKA.pl.

Albert Černý to czeski piosenkarz i gitarzysta, którego widzowie mogli poznać w 2019 roku na scenie, podczas gdy wokalista reprezentował Czechy na 64. Konkursie Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie - jako jeden z członków zespołu Lake Malawi. Wykonując kawałek Friend of a Friend w pierwszym półfinale, grupa zajęła drugie miejsce, przez co awansowała do finału Eurowizji. Ostatecznie Albert z zespołem zajęli 11 miejsce. Niecały rok później, widzowie mieli okazję obejrzeć jego występ w polskiej telewizji, ponieważ Albert był jednym z uczestników Szansy na Sukces. Eurowizja 2020, gdzie finalnie zajął drugie miejsce.

Tym razem Albert Černý będzie reprezentował Polskę na konkursie OGAE Second Chance, który organizowany jest corocznie od 1987 roku przez Stowarzyszenie Miłośników Konkursu Piosenki Eurowizji OGAE International. Podczas tegorocznej inicjatywy, wezmą udział aż 22 kraje. Co ciekawe, aby wziąć udział w konkursie, kraj musi zorganizować selekcje w danym roku i posiadać lokalny oddział OGAE. Najwięcej zwycięstw do tej pory na swoim koncie mają Szwedzi - wygrywając aż 16 razy! Ponadto blisko nich na podium znajdują się Włosy i Brytyjczycy. Polska swój triumf świętowała w 2016 roku, kiedy to fani Eurowizji docenili kawałek Margaret - Cool Me Down.

Z kim Powalczy Albert Černý? Czy ma szansę powtórzyć sukces zdolnej Margaret?

Domowe Granie: Alicja Szemplińska zaśpiewała Empires! Tym wykonaniem wygrałaby Eurowizję!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Eurowizja Drugiej Szansy 2020 - Albert Černý

W tym roku muzyczny konkurs odbędzie się we Francji, a dokładniej w Paryżu, Lille i Limoges. Wszystko za sprawą wygranej w 2019 roku przez francuski oddział wygrał OGAE. To właśnie wtedy najlepsza okazała się być uczestniczka Seemone z utworem Tous les deux. W 2020 roku w konkursie startują 22 kraje. Co ciekawe, jest to o dwa mniej, niż w zeszłym roku, ponieważ z udziału wycofały się Węgry, Francja, Hiszpania, Niemcy, Wielka Brytania i Mołdawia. Po przerwie wróciły jednak kraje takie jak Polska, Armenia oraz Izrael.

Reprezentantem Polski podczas tegorocznej Eurowizji Drugiej Szansy jest Albert Černý, który powalczy między innymi z Anna Bergendahl ze Szwecji, czy też  Erika Vikman z Finlandii. Jak podaje portal eurowizja.org, jednym z faworytów jest między innymi Albert. Poniżej możecie zobaczyć dokładną listę uczestników tegorocznego konkursu OGAE Second Chance 2020:

 1. Szwecja: Anna Bergendahl – Kingdom Come
 2. Australia: Jaguar Jonze – Rabbit Hole
 3. Słowenia: Lina Kuduzović – Man Like You
 4. Litwa: Monique – Make Me Human
 5. Chorwacja: Indira Levak – You Will Never Break My Heart
 6. Norwegia: Rein Alexander – One Last Time
 7. Izrael: Eden Alene – Roots
 8. Rumunia: Roxen – Cherry Red
 9. Ukraina: Khayat – Call For Love
 10. Włochy: Elodie – Andromeda
 11. Estonia: Jaagup Tuisk – Beautiful Life
 12. Rest of the World (San Marino): Senhit – Obsessed
 13. Czechy: Elis Mraz & Čis T – Wanna Be Like
 14. Serbia: Andrija Jo – Oči Meduze
 15. Polska: Albert Černý – Lucy
 16. Islandia: Dimma – Almyrkvi
 17. Dania: Jasmine Rose ft. RoxorLoops – Human
 18. Albania: Elvana Gatja – Me Tana
 19. Finlandia: Erika Vikman – Cicciolina
 20. Armenia: Tokionine – Save Me
 21. Portugalia: Barbara Tinoco – Passe-Partout
 22. Łotwa: Katrīna Dimanta – Heart Beats
Najnowsze