Eurowizja - NAGRODA

i

Autor: AP/Associated Press/East News Eurowizja - NAGRODA

Eurowizja 2021 - NAGRODA. Co dostaje zwycięzca konkursu?

2021-05-23 0:12

Eurowizja 2021 zbliża się wielkimi krokami. Na fanów muzycznego konkursu czeka sporo atrakcji i wrażeń. Będą to oczywiście występy reprezentantów z różnych krajów, które zobaczymy na żywo! Wygrać może oczywiście wokalista, który na scenie w Rotterdamie zaprezentuje się najlepiej. Jaka nagroda trafi w jego ręce? Co dostaje zwycięzca Eurowizji 2021?

Eurowizja 2021 - NAGRODA. Co dostaje zwycięzca konkursu? To z pewnością zastanawia wiele osób. Konkurs Piosenki Eurowizji od lat cieszy się ogromną popularnością. Nic dziwnego, to niesamowite i oryginalne występy utalentowanych wokalistów, a także rozrywka dla wielu widzów. Choć w 2020 roku ze względu na pandemię koronawirusa nie udało się zorganizować Konkursu, to rok 2021 zapowiada się całkiem inaczej. Właśnie trwają próby i przygotowania, a w dodatku odbyła się już ceremonia otwarcia imprezy. Co więcej, wielkimi krokami zbliżają się półfinały, które odbędą się w dniach 18 i 20 maja, a także finał, który z kolei odbędzie się w sobotę 22 maja. Jak już wiadomo, Polskę reprezentować będzie wokalista Rafał Brzozowski z piosenką The Ride, jednak faworytem wielu osób jest ktoś inny. Na ten moment zdecydowanie rządzi Finlandia, Irlandia, a także Malta.

Rafał Brzozowski przed Eurowizją 2021: Hejt motywuje mnie do pracy

Eurowizja 2021 - jaka jest NAGRODA?

Jaką nagrodę dostanie zwycięzca Eurowizji 2021? Takie pytanie nurtuje wiele osób. Od lat każdy zwycięzca muzycznego konkursu otrzymuje pamiątkową, kryształową statuetkę w kształcie mikrofonu, kwiaty, a w dodatku następna Eurowizja organizowana jest w jego państwie. Nagroda pieniężna nie jest przewidziana. Zazwyczaj jednak zwycięski kraj przyznaje swojemu reprezentantowi specjalną nagrodę za zasługi w promowaniu państwa. Wartość takiej nagrody, czy też jej forma jest już zależna od fundatorów.

Quiz. Eurowizja 2021. Co wiesz o polskim reprezentancie Rafale Brzozowskim?

Pytanie 1 z 10
Jaki sport w młodości trenował Brzozowski?