Eurowizja 2021 - NAGRODA. Co dostaje zwycięzca konkursu?

2021-05-23 0:12
Eurowizja - NAGRODA
Autor: AP/Associated Press/East News Eurowizja - NAGRODA

Eurowizja 2021 zbliża się wielkimi krokami. Na fanów muzycznego konkursu czeka sporo atrakcji i wrażeń. Będą to oczywiście występy reprezentantów z różnych krajów, które zobaczymy na żywo! Wygrać może oczywiście wokalista, który na scenie w Rotterdamie zaprezentuje się najlepiej. Jaka nagroda trafi w jego ręce? Co dostaje zwycięzca Eurowizji 2021?

Eurowizja 2021 - NAGRODA. Co dostaje zwycięzca konkursu? To z pewnością zastanawia wiele osób. Konkurs Piosenki Eurowizji od lat cieszy się ogromną popularnością. Nic dziwnego, to niesamowite i oryginalne występy utalentowanych wokalistów, a także rozrywka dla wielu widzów. Choć w 2020 roku ze względu na pandemię koronawirusa nie udało się zorganizować Konkursu, to rok 2021 zapowiada się całkiem inaczej. Właśnie trwają próby i przygotowania, a w dodatku odbyła się już ceremonia otwarcia imprezy. Co więcej, wielkimi krokami zbliżają się półfinały, które odbędą się w dniach 18 i 20 maja, a także finał, który z kolei odbędzie się w sobotę 22 maja. Jak już wiadomo, Polskę reprezentować będzie wokalista Rafał Brzozowski z piosenką The Ride, jednak faworytem wielu osób jest ktoś inny. Na ten moment zdecydowanie rządzi Finlandia, Irlandia, a także Malta.

Rafał Brzozowski przed Eurowizją 2021: Hejt motywuje mnie do pracy

Eurowizja 2021 - jaka jest NAGRODA?

Jaką nagrodę dostanie zwycięzca Eurowizji 2021? Takie pytanie nurtuje wiele osób. Od lat każdy zwycięzca muzycznego konkursu otrzymuje pamiątkową, kryształową statuetkę w kształcie mikrofonu, kwiaty, a w dodatku następna Eurowizja organizowana jest w jego państwie. Nagroda pieniężna nie jest przewidziana. Zazwyczaj jednak zwycięski kraj przyznaje swojemu reprezentantowi specjalną nagrodę za zasługi w promowaniu państwa. Wartość takiej nagrody, czy też jej forma jest już zależna od fundatorów.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze