Eurowizja 2021 - gwiazdy na turkusowym dywanie

i

Autor: EBU / Anders Putting, Stijn Smulders

Eurowizja 2021 - ceremonia otwarcia za nami. Dlaczego Polski nie było na uroczystości?

2021-05-17 9:51

Eurowizja 2021 już w tym tygodni. Słynny "tydzień eurowizyjny" rozpoczął się uroczystą ceremonią otwarcia. Gwiazdy tegorocznego konkursu przeszły po turkusowym dywanie. Niestety, zabrakło na nim delegacji Polski oraz trzech innych państw. Wszystko z powodu niebezpiecznej sytuacji. Co wydarzyło się w Rotterdamie?

Eurowizja 2021 nadeszła! Rozpoczął się eurowizyjny. Już we wtorek 18.05.2021 odbędzie się pierwszy półfinał. Dzień wcześniej, w poniedziałek 17.05.2020, odbędzie się próba generalna oraz specjalne show, podczas którego swoje głosy oddadzą jurorzy. W niedzielę w Rotterdamie zorganizowano specjalną ceremonię otwarcia, podczas której uczestnicy tegorocznego konkursu przeszli po turkusowym dywanie. Niestety, nie wszyscy mieli taką możliwość. Jako pierwsi szansę wzięcia udziału w wydarzeniu stracili Polacy. Stało się to w sobotę, kiedy u jednego z członków delegacji test antygenowy dał wynik pozytywny. Z tego powodu wszystkim Polakom wykonano testy PCR i odesłano ich na kwarantannę. Dzień później to samo przydarzyło się delegacji z Islandii. Europejska Unia Nadawców wystraszona dwoma przypadkami koronawirusa wcieliła w życie protokół antycovidowy i postanowiono anulować uczestnictwo w ceremonii otwarcia uczestników, którzy przebywają w tym samym hotelu, co Polska i Islandia. Mowa o Malcie i Rumunii. Wszyscy zostali odesłani na testy PCR i ich wynik zadecyduje, czy będą mogli wystąpić na żywo na Eurowizji. Gdyby artyści byli zakażeni, użyte zostaną występy rezerwowe lub nagranie z drugiej próby.

Rafał Brzozowski przed Eurowizją 2021: Hejt motywuje mnie do pracy

Eurowizja 2021 - gwiazdy na turkusowym dywanie

Na turkusowym dywanie pojawiły się 34 delegacje. Oprócz Polski, Islandii, Malty i Rumunii zabrakło także Australii, która z powodu restrykcji nie mogła przylecieć do Rotterdamu. Jednak ci, którzy na uroczystości się pojawili, zachwycili swoimi kreacjami. Według internautów najlepiej wyglądały reprezentantki Grecji, Azerbejdżanu, Izraela, Chorwacji, Bułgarii i Łotwy. Spośród mężczyzn wyróżniono artystów z Czech, Estonii oraz Hiszpanii. Zobacz zdjęcia poniżej:

Eurowizja 2021 - kiedy i gdzie oglądać?

Półfinały odbędą się w dniach 18 i 20 maja, z kolei finał w sobotę 22 maja. Wszystkie koncerty rozpoczną się o godzinie 21:00. W Polsce transmisję z tłumaczeniem będzie można zobaczyć na antenie TVP1. Eurowizja 2021 odbędzie się w Rotterdamie w Holandii. Kraj dostał prawa do organizacji po tym, jak w 2019 wygrali konkurs.