Eurowizja 2021 - ceremonia otwarcia za nami. Dlaczego Polski nie było na uroczystości?

2021-05-17 9:51
Eurowizja 2021 - gwiazdy na turkusowym dywanie
Autor: EBU / Anders Putting, Stijn Smulders

Eurowizja 2021 już w tym tygodni. Słynny "tydzień eurowizyjny" rozpoczął się uroczystą ceremonią otwarcia. Gwiazdy tegorocznego konkursu przeszły po turkusowym dywanie. Niestety, zabrakło na nim delegacji Polski oraz trzech innych państw. Wszystko z powodu niebezpiecznej sytuacji. Co wydarzyło się w Rotterdamie?

Eurowizja 2021 nadeszła! Rozpoczął się eurowizyjny. Już we wtorek 18.05.2021 odbędzie się pierwszy półfinał. Dzień wcześniej, w poniedziałek 17.05.2020, odbędzie się próba generalna oraz specjalne show, podczas którego swoje głosy oddadzą jurorzy. W niedzielę w Rotterdamie zorganizowano specjalną ceremonię otwarcia, podczas której uczestnicy tegorocznego konkursu przeszli po turkusowym dywanie. Niestety, nie wszyscy mieli taką możliwość. Jako pierwsi szansę wzięcia udziału w wydarzeniu stracili Polacy. Stało się to w sobotę, kiedy u jednego z członków delegacji test antygenowy dał wynik pozytywny. Z tego powodu wszystkim Polakom wykonano testy PCR i odesłano ich na kwarantannę. Dzień później to samo przydarzyło się delegacji z Islandii. Europejska Unia Nadawców wystraszona dwoma przypadkami koronawirusa wcieliła w życie protokół antycovidowy i postanowiono anulować uczestnictwo w ceremonii otwarcia uczestników, którzy przebywają w tym samym hotelu, co Polska i Islandia. Mowa o Malcie i Rumunii. Wszyscy zostali odesłani na testy PCR i ich wynik zadecyduje, czy będą mogli wystąpić na żywo na Eurowizji. Gdyby artyści byli zakażeni, użyte zostaną występy rezerwowe lub nagranie z drugiej próby.

Rafał Brzozowski przed Eurowizją 2021: Hejt motywuje mnie do pracy

Eurowizja 2021 - gwiazdy na turkusowym dywanie

Na turkusowym dywanie pojawiły się 34 delegacje. Oprócz Polski, Islandii, Malty i Rumunii zabrakło także Australii, która z powodu restrykcji nie mogła przylecieć do Rotterdamu. Jednak ci, którzy na uroczystości się pojawili, zachwycili swoimi kreacjami. Według internautów najlepiej wyglądały reprezentantki Grecji, Azerbejdżanu, Izraela, Chorwacji, Bułgarii i Łotwy. Spośród mężczyzn wyróżniono artystów z Czech, Estonii oraz Hiszpanii. Zobacz zdjęcia poniżej:

Eurowizja 2021 - kiedy i gdzie oglądać?

Półfinały odbędą się w dniach 18 i 20 maja, z kolei finał w sobotę 22 maja. Wszystkie koncerty rozpoczną się o godzinie 21:00. W Polsce transmisję z tłumaczeniem będzie można zobaczyć na antenie TVP1. Eurowizja 2021 odbędzie się w Rotterdamie w Holandii. Kraj dostał prawa do organizacji po tym, jak w 2019 wygrali konkurs.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze