Eurowizja 2020: Kasia Dereń - piosenka Ufaj Mi oczaruje Europę? [PREMIERA]

2020-02-20 16:15 RW
Eurowizja 2020: Kasia Dereń - piosenka Ufaj Mi oczaruje Europę? [PREMIERA]
Autor: Ufaj Mi / okładka piosenki - Kasia Dereń Eurowizja 2020: Kasia Dereń - piosenka Ufaj Mi oczaruje Europę? [PREMIERA]

Kasia Dereń jest jedną z trzech finalistek eurowizyjnego wydania Szansy na Sukces. Wiadomo już, że w ostatnim odcinku zaśpiewa utwór zatytułowany Ufaj mi. Oficjalnie, to piosenka Kasi Dereń na Eurowizję 2020. Co wiadomo u numerze, z którym wokalistka walczy o bilet do Rotterdamu? Przekonajcie się sprawdzając na ESKA.pl.

Eurowizja 2020 zbliża się wielkimi krokami i praktycznie codziennie poznajemy kolejnych reprezentantów danych państw. Wiadomo już, że Australię w Rotterdamie reprezentować będzie artystka o pseudonimie Montaigne, Maltę Destiny Chukunyere, Czechy Benny Cristo, Francję Tom Leeb, a gospodarzy Jeangu Macrooy. Uczestnika z naszego kraju, który pojawi się w biało-czerwonych barwach, poznamy podczas ostatniego odcinka eurowizyjnej Szansy na Sukces, 23 lutego. W walce liczy się Albert Cerny, czyli czeski wokalista Lake Malawi, a także zwyciężczyni The Voice of Poland 10, Alicja Szemplińska. O swój bilet powalczy również Kasia Dereń. Piosenka Ufaj mi, wybrzmi na żywo podczas finału preselekcji, o czym dowiedzieliśmy się za pośrednictwem profili w serwisach społecznościowych wokalistki o niezwykłym głosie. 

Zobacz: Kasia Dereń na Eurowizji 2020? Już zna klimat konkursu!

Kasia Dereń - piosenka Ufaj mi

Kasia Dereń jest pierwszą finalistką preselekcji do Eurowizji i od razu wzięła się za nagrywanie eurowizyjnego hitu, który być może przekona Telewizję Polską i widzów. Wokalistka przy swoim utworze, co potwierdziła nam artystka, współpracowała z Piotrem Walickim, który odniósł w przeszłości szereg sukcesów z czołowymi wykonawcami polskiej sceny. Pomagał chociażby Kasi Kowalskiej, Natalii Szroeder, KaeNowi czy zespołowi LemON. Za tekst utworu odpowiadają natomiast Marcin Januszkiewicz oraz Mateusz Krautwurst.

Kiedy premiera piosenki Ufaj mi? Kasia Dereń zaśpiewa kawałek już w niedzielę, 23 lutego, podczas finału preselekcji na żywo. Wcześniej jednak, bo w czwartek 20 lutego, utwór został udostępniony w serwisach streamingowych. 

Najnowsze