Kasia Dereń na Eurowizji 2020? Już zna klimat konkursu!

2020-02-23 14:14
Kasia Dereń na Eurowizji 2020? Już zna klimat konkursu!
Autor: screen z profilu na Instagramie: https://www.instagram.com/p/B7dY_MSHgxW/ Kasia Dereń na Eurowizji 2020? Już zna klimat konkursu!

Kasia Dereń poinformowała, że powalczy o bilet umożliwiający reprezentowanie Polski podczas Konkursu Piosenki Eurowizji. Wokalistka, która wiele razy udowadniała, że ma jeden z najlepszych głosów w Polsce, weźmie udział w krajowych eliminacjach, czyli w specjalnym wydaniu programu Szansa na Sukces. Czy swoim wokalem przekona do siebie jurorów? Tym bardziej, że już zna smak udziału w Eurowizji! Szczegóły przybliżamy na ESKA.pl

Eurowizja 2020 zbliża się wielkimi krokami, a co za tym idzie, państwa biorące udział w wydarzeniu muszą spieszyć się z ogłoszeniem swojego reprezentanta. Litwa decyduje o tym, kto zdobędzie bilet do Rotterdamu za pomocą programu Pabandom Iš Naujo, Islandia w Songvakeppnin, Australia w Australia Decides, Portugalia tradycyjnie poprzez Festival da Canção, a Polska po raz pierwszy za pośrednictwem specjalnego wydania Szansy na Sukces. Każdy, kto śpiewa i chciałby reprezentować Polskę na Eurowizji od początku roku do 13 stycznia mógł wysłać swoją kandydaturę i walczyć o udział w krajowych eliminacjach. Wiadomo, że udział w preselekcjach weźmie zespół Daj To Głośniej, który dał się poznać za sprawą hitu Mama ostrzegała. 18 stycznia swój udział w nagraniach potwierdziła Saszan, która w ubiegłym roku wydała między innymi singiel Remedium. Wiadomo też, że autorami jej eurowizyjnego singla są: Dominik Buczkowski i Patryk Kumór, czyli współautorzy hitów Superhero i Anyone I Want To Be. Tego samego dnia pojawiło się inne, równie elektryzujące ogłoszenie. O bilet na Eurowizję 2020 powalczy Kasia Dereń, która zdobyła sławę dzięki udziałowi w drugim sezonie programu The Voice of Poland. Co więcej, to dobra wiadomość dla wszystkich fanów konkursu. Kasia zna bowiem smak tego konkursu i wie dokładnie, jaki klimat tam panuje. 

Kasia Dereń - preselekcje do Eurowizji 2020

Kasia Dereń w preselekcjach do Eurowizji 2020 to duża, ale bardzo pozytywna niespodzianka. Wokalistka, chociażby na swoim oficjalnym kanale YouTube udowadniała, że dysponuje niesamowitym talentem. Udowodniła to również występując w programie The Voice of Poland 2. Kasia przekonała do siebie trenerów śpiewając hit zespołu Gossip, Move in the Right Direction. Odwróciła wszystkie trzy fotele i ostatecznie zdecydowała, że swój talent będzie szlifować pod okiem chłopaków z zespołu Afromental. Ostatecznie dotarła do półfinału, w którym przegrała między innymi z Natalią Nykiel, Michałem Sobierajskim i jak się później okazało - zwyciężczynią, Natalią Sikorą. Poza The Voice of Poland brała udział także w innym show muzycznym - Bitwa Na Głosy.

Kasia Dereń doświadczenie sceniczne zdobywała, śpiewając w chórkach takich muzyków jak Natalia Przybysz, Paulina Przybysz, Kasia Cerekwicka, Andrzej Piaseczny, Ania Szarmach czy Marcin Nowakowski. Ostatnio pojawia się również w chórkach Gromeego. W 2018 roku, to właśnie z krakowskim producentem i Lukasem Mejierem, oraz Sarą Chmiel, Mahan Moin i Christian Rabbem poleciała wykonać hit Light Me Up. Jeśli jej się uda wygrać bilet do Rotterdamu, to jej eurowizyjne doświadczenie z przeszłości może się okazać kluczowe.

Nie wiadomo jeszcze, w którym z trzech odcinków Szansy na Sukces pojawi się Kasia Dereń. Wiadomo, że uczestnicy w pierwszym odcinku zaśpiewają hity legendarnego zespołu Abba, w drugim odcinku największe hity Eurowizji, a w trzecim odcinku przeboje grupy The Beatles. Występy w trzech odcinkach oceniać będzie jury w składzie: Michał Szpak, Cleo i Gromee. Kasia na swoim instagramowym profilu poinformowała o udziale w preselekcjach, w następujący sposób:

Śpieszę do Was z dobrą informacją - zakwalifikowałam się do udziału w Eliminacjach do Eurowizji 2020!!
Liczę bardzo na Wasze wsparcie i kciuki😊
No i cieszę się ogromnie

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze