Eurowizja 2019 - na niego zagłosujemy? Polacy wybrali faworyta

2019-04-25 12:59
Eurowizja 2019 - na niego zagłosujemy? Polacy wybrali faworyta
Autor: fot./screen/youtube.com/Mahmood Mahmood - Soldi

Przed nami już 64. Konkurs Piosenki Eurowizji. Muzyczne wydarzenie odbywa się tym razem w Izraelu, a zaplanowano je na dni 14, 16 i 18 maja. W wielkim koncercie finałowym usłyszymy najlepszych wykonawców i zespoły. Komu przyznamy eurowizyjną "dwunastkę"? Być może największą liczbę punktów z Polski dostanie piosenkarz, na którego zagłosowali fani Eurowizji z naszego kraju.

Eurowizja 2019 - na niego zagłosujemy? To pytanie, które zadajemy sobie od czasu ogłoszenia wszystkich uczestników 64. Konkursu Piosenki Eurowizji. Tegoroczna edycja odbywa się w Izraelu, bo z tego kraju pochodzi Netta, czyli zwyciężczyni Eurowizji 2018. Wokalistka, ze swoją piosenką Toy, była faworytką wielu Polaków. A kto jest nim przed Eurowizją 2019? Odpowiedź znajdujemy w wynikach głosowania, w którym każdego roku biorą udział fani Eurowizji.

Przeczytaj też: Netta poznaje swoje polskie korzenie. Niesamowite wideo ze zwyciężczynią Eurowizji

OGAE Poll - jak głosowali polscy fani Eurowizji?

Każdego roku przed koncertami Eurowizji przeprowadzane jest głosowanie zrzeszającej fanów Eurowizji organizacji OGAE. Rozpoczyna się ono zaraz po ogłoszeniu wszystkich muzycznych propozycji na konkurs. Każdy kraj głosuje oddzielnie i pomiędzy reprezentantów rozdziela taką samą punktację, jak podczas finału Eurowizji. Znaczy to, że faworyt dostaje 12 punktów.

Niedawno poznaliśmy wyniki głosowania OGAE w Polsce. To dobra prognoza tego, jak zagłosują mieszkańcy naszego kraju 18 maja. Komu przyznali "dwunastkę" fani Eurowizji znad Wisły? Faworytem okazał się Mahmood. Reprezentant Włoch jedzie do Izraela z piosenką Soldi.

Bardzo możliwe, że to właśnie Włoch wygra Eurowizje 2019. Eksperci wysoko oceniają jego szanse. O pozycji Mahmooda świadczy też liczba wyświetleń pod teledyskiem do Soldi. Od premiery na początku lutego, klip zdobył już ponad 73 miliony odtworzeń!

A komu jeszcze polscy członkowie OGAE przyznawali punkty? Poniżej zobaczycie pełne wyniki głosowania naszych fanów. Czy pokrywają się z tym, jak sami chcielibyście zagłosować?

  • 12 ptk. – Mahmood – Soldi. Włochy
  • 10 ptk. – Duncan Laurence – Arcade. Holandia
  • 8 ptk. – Luca Hänni – She got me. Szwajcaria
  • 7 ptk. – John Lundvik – Too late for love. Szwecja
  • 6 ptk. – Katherine Duska – Better love. Grecja
  • 5 ptk. – Chingiz Mustafayev – Truth. Azerbejdżan
  • 4 ptk. – KEiiNO – Spirit in the sky. Norwegia
  • 3 ptk. – Hatari – Hatrið mun sigra. Islandia
  • 2 ptk. – Tamta – Replay. Cypr
  • 1 ptk. – Conan Osiris – Telemóveis. Portugalia
Eurowizja 2019 - Soldi to najczęściej parodiowana piosenka konkursu
Eurowizja 2019 - Soldi to najczęściej parodiowana piosenka konkursu

Autor: fot./screen/youtube.com/Mahmood / screen/youtube.com/iPantellas

Soldi

Reprezentantem Włoch na Eurowizję 2019 jest Mahmood. Ten wybór wzbudził sporo kontrowersji. Wokalista nie był bowiem ulubieńcem słuchaczy, a na konkurs pojechał dzięki głosom jury i dziennikarzy. Krytykowana jest również piosenka Soldi, którą Mahmood ma zaśpiewać na Eurowizji. Włosi wyrażają dezaprobatę w swoim stylu - poprzez parodie! Kilka z nich zobaczycie na ESKA.pl.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze