Eurowizja 2019 - Soldi to najczęściej parodiowana piosenka konkursu

2019-02-22 11:01 M.C.
Eurowizja 2019 - Soldi to najczęściej parodiowana piosenka konkursu
Autor: fot./screen/youtube.com/Mahmood / screen/youtube.com/iPantellas Soldi

Reprezentantem Włoch na Eurowizję 2019 jest Mahmood. Ten wybór wzbudził sporo kontrowersji. Wokalista nie był bowiem ulubieńcem słuchaczy, a na konkurs pojechał dzięki głosom jury i dziennikarzy. Krytykowana jest również piosenka Soldi, którą Mahmood ma zaśpiewać na Eurowizji. Włosi wyrażają dezaprobatę w swoim stylu - poprzez parodie! Kilka z nich zobaczycie na ESKA.pl.

Eurowizja 2019 - Włosi wystawiają do niej Mahmooda. Wybór nie był tak oczywisty. Ogłoszenie decyzji wzbudziło ogromne kontrowersje. Większość słuchaczy nie chciała, by to ten wokalista reprezentował kraj. Mahmood był faworytem dziennikarzy i jury festiwalu Sanremo, ale sami Włosi nie dawali mu szans. Sprawa jest nieustannie dyskutowana, a w ogniu krytyki znalazła się również piosenka Soldi, którą piosenkarz wykona w Izrealu. Wiele osób zamiast miażdżącego hejtu wybiera humor. Przez to internet zapełniły parodie piosenki Soldi.

Przeczytaj: Eurowizja 2019 - MAHMOOD. Wybór reprezentanta Włoch wywołał skandal!

Soldi - Włosi parodiują piosenkę Mahmooda

Co ciekawe reprezentant Włoch zajmuje wysoką pozycję w eurowizyjnych typowaniach. Mimo to Włosi wyśmiewają piosenkę Mahmooda. Soldi (pieniądze) mówi o trudnych relacjach między członkami rodziny. Parodie traktują ten temat na różne sposoby, ale zawsze z przymrużeniem oka. Zobaczcie kilka z nich.

Warto dodać, że kontrowersyjny był też wybór Holendrów. Przeczytacie o nim tutaj.

Najnowsze