Eurowizja 2019 Irlandia: Sarah McTernan - 22. Finalistka The Voice zawojuje publiczność?

2019-05-17 17:45 M.C.
Eurowizja 2019 Irlandia: Sarah McTrenan - 22. Finalistka The Voice zawojuje publiczność?
Autor: fot./screen/youtube.com/Eurovision Song Contest Eurowizja 2019 Irlandia: Sarah McTrenan - 22

64. Konkurs Piosenki Eurowizji to występy muzycznych reprezentacji państw zrzeszonych w Europejskiej Unii Nadawczej. Wszyscy artyści walczą o uznanie publiczności w półfinałach i finale. W gronie artystów jest też piosenkarka z Irlandii. To młoda wokalistka Sarah McTernan, która w swoim kraju zdobyła popularność dzięki programowi The Voice. Czy w Izraelu powtórzy sukces z piosenką "22"?

Eurowizja 2019 - Irlandia to kraj, którego reprezentantką jest Sarah McTernan. Wokalistka zaśpiewa piosenkę zatytułowaną 22. Irlandia ma na swoim koncie aż 7 zwycięstw w Konkursach Piosenki Eurowizji! Czy sukces osiągnie też w 64. edycji? To zależy od Sarah. Młoda piosenkarka na pewno skorzysta ze swojego doświadczenia, którego nabrała podczas występów w muzycznym show The Voice.

Przeczytaj też: Eurowizja 2019 - półfinał 16.05. Kto wystąpi w drugim półfinale konkursu?

Sarah McTrenan - kim jest reprezentantka Irlandii na Eurowizji 2019?

Sarah McTrenan przyszła na świat 11 marca 1994 w miejscowości Scariff. Dziewczyna od dziecka interesowała się muzyka. Przygodę ze sceną zaczynała jako wokalistka zespołu The JEDS. Później wystartowała z karierą solową. Popularność zyskała dzięki udziałowi w irlandzkiej edycji programu The Voice w 2015 roku. Jako podopieczna Rachel Stevens dotarła do finału.

Ostatecznie zajęła w nim 3. miejsce, ale to wystarczyło, by zyskać uznanie w branży muzycznej. I to nie tylko w Irlandii! Sarah McTrenan starała się bowiem o reprezentowanie w Eurowizji San Marino w 2018 roku. Teraz udało jej się zostać przedstawicielką swojego własnego kraju w konkursie. Do Izraela jedzie z piosenką zatytułowaną 22. Czy tym utworem rozkocha w sobie publiczność? Przekonamy się.

Reprezentantka Irlandii niestety nie awansowała do wielkiego finału 64. Konkursu Piosenki Eurowizji.

Najnowsze