Eurowizja 2019 - Chorwacja. Roko zabiera marzenia z Chorwacji!

2019-05-16 21:45
Eurowizja 2019 - Chorwacja. Roko zabiera marzenia do Chorwacji!
Autor: screen z filmu na YouTube Roko - The Dream - Croatia Official Music Video - Eurovision 2019

Chorwacja w Eurowizji po rozpadzie Jugosławii bierze udział od 1993 roku. Do tej pory nie osiągnęła zawrotnych wyników. Wszystko ma się zmienić za sprawą Roko, a dokładniej jego udzialne w 64. Konkursie Piosenki Eurowizji. Jak brzmi utwór The Dream? Przekonajcie się sprawdzając na ESKA.pl

Eurowizja 2019 - Chorwacja, a dokładniej Roko z piosenką The Dream osiągnie największy sukces w historii? Chorwacja na Eurowizji pojawia się od 1993 roku. Do tej pory żaden z reprezentantów tego kraju nigdy nie trafił na finałowe podium. Najwyższym miejsce w historii startów Chorwacji zajęła Maja Blagdan z piosenką Sveta ljubav w 1996 roku oraz Doris Dagović z utworem Marija Magdalena w 1999 roku. Czy Roko będzie pierwszym, historycznym zdobywcą podium? 

Zobacz: Eurowizja 2019: Tulia odpadła w półfinale! Dlaczego i co dalej z zespołem?

Eurowizja 2019 - piosenka z Chorwacji

Roko urodził się 10 marca 2000 roku. Karierę muzyczną rozpoczął mając 7 lat, gdy śpiewał i grał na pianinie. Przez wiele lat brał udział w wielu krajowych i międzynarodowych festiwalach oraz reality show.

Roko na Eurowizji 2019 swój występ zaczyna leżąc na scenie. Na plecach ma skrzydła anioła. W tle widzimy ogień, rozbijające się meteory oraz ogień, który spływa po wielkich ekranach. Po jakimś czasie na scenie pojawiają się towarzyszące artyście anioły. Roko to kolejny artysta, który na eurowizyjnej scenie występuje ubrany na biało. 

Czy Roko jest w finale Eurowizji 2019?

Półfinały dały odpowiedź na to pytanie. Roko nie znalazł się w dziesiątce, która ma możliwość walki o zwycięstwo w ostatnim koncercie. Życzymy mu powodzenia w dalszej karierze!

Najnowsze