Egzamin Zawodowy 2021 czerwiec: ile procent trzeba mieć, by zdać? [WYNIKI]

2021-06-22 13:18 Adrian Rybak
egzamin
Autor: fot.pixabay.com

Egzamin Zawodowy 2021 to niezwykle ważne wydarzenie dla wielu młodych osób z naszego kraju. To od wyniku tego sprawdzianu zależy, jak będzie wyglądała ich zawodowa przyszłość. Uczniowie i ich rodzice zastanawiają się, ile procent potrzebują, aby zaliczyć test. Szukają także informacji na temat daty podania wyników. Rozwiewamy wątpliwości.

Egzamin zawodowy 2021 to najważniejszy egzamin w życiu dla wszystkich tegorocznych absolwentów techników i szkół branżowych. Osoby, które decydują się na taką drogę edukacji mają jasny określony cel zawodowy i możliwość wykonywania wymarzonej pracy zależy właśnie od tego egzaminu. Nic więc dziwnego, że wiele osób bardzo stresuje się testem, a następnie oczekiwaniem na wyniki. To także stresujący czas dla rodziców, ponieważ jak wiadomo, każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej. Wszyscy zastanawiają się, ile procent trzeba zdobyć na tym ważnym sprawdzianie, aby móc go zdać. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronach internetowych OKE oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej. Co można tam przeczytać? Odpowiedź poniżej.

Tegoroczni maturzyści już po egzaminie maturalnym z języka polskiego

Egzamin zawodowy 2021 - ile procent, aby zdać?

Jak czytamy w zakładce MEN-u na stronie gov.pl, "niezbędne do zdania egzaminu zawodowego jest co najmniej 50% punktów możliwych do uzyskania z części pisemnej oraz co najmniej 75% punktów możliwych do uzyskania z części praktycznej". Ilość punktów zależy od danego testu.

Egzamin zawodowy 2021 - kiedy wyniki?

Wyniki egzaminu zawodowego 2021 to coś, na co czekają wszyscy uczniowie, którzy przystąpili do tego ważnego testu. Okazuje się, że na rezultat trzeba będzie trochę poczekać. Świadectwa, certyfikaty i dyplomy potwierdzające kwalifikacje zawodowe zostaną do szkół przekazane 8 września 2021.

Najnowsze