Egzamin ósmoklasisty - chemia i inne przedmioty obowiązkowe?! Zmiany zaskoczą uczniów!

2020-09-02 14:00 Maksymilian Kluziewicz
Uczniowie
Autor: ADAM BOROWY/REPORTER

Za nami egzamin ósmoklasisty 2020. Uczniowie, którzy do niego przystąpili, otrzymali już wyniki i obecnie rekrutują się do wymarzonych szkół ponadpodstawowych. Zgodnie z podawanymi przez MEN informacjami, przeprowadzony w tym roku egzamin ósmoklasisty był przedostatnim w takiej formie. Od 2022 roku ma on wyglądać inaczej - uczniowie zmierzą się z dodatkowym przedmiotem. Więcej na ESKA.pl.

Egzamin ósmoklasisty 2022 - nowy przedmiot obowiązkowy do zdania! O tej wielkiej zmianie poinformowano na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Egzamin ósmoklasisty to bez wątpienia jeden z najważniejszych testów na drodze całej edukacji. Sprawdza on wiedzę, jaką uczniowie zdobyli na przestrzeni lat, a otrzymane z niego wyniki są brane pod uwagę podczas procesu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Od 2019 roku był on przeprowadzany w trzech częściach. Przystępujący do egzaminu ósmoklasisty musieli zmierzyć się z arkuszami z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego nowożytnego. W 2022 roku na uczniów szkół podstawowych czekać będą zmiany.

Zgodnie z podawanymi na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej informacjami - od 2022 roku uczniowie przystąpią do egzaminów nie z trzech, a z czterech przedmiotów obowiązkowych. Niezmienne pozostają język polski, matematyka oraz język obcy. Jakie przedmioty będą mieli do wyboru ósmoklasiści?

Ósmoklasiści skończyli egzaminacyjny maraton. Jakie mają plany?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Egzamin ósmoklasisty 2022 - zmiany

Przyjęta od 2022 roku forma egzaminu ósmoklasisty będzie różniła się od tej, która obowiązuje obecnie. Mianowicie, na uczniów czekać będą cztery jego części. Podobnie do języka obcego, przystępujący do egzaminu ósmoklasisty będą mogli wybrać, z którym z następujących przedmiotów będą chcieli się zmierzyć. Możliwe będą do rozwiązania arkusze z biologii, chemii, fizyki, geografii lub historii.

Najnowsze