Egzamin ósmoklasisty

i

Autor: Karolina Misztal/REPORTER/EastNews

Egzamin ósmoklasisty 2022 na innych zasadach! Tego na testach na pewno nie będzie

2022-01-13 8:26

Egzamin ósmoklasisty 2022 już w maju. To gorący temat dla wszystkich uczniów, którzy prężnie przygotowują się do nadchodzących testów. Okazuje się, że wymagania będą nieco okrojone, a to wszystko przez pandemię. Czego na pewno nie będzie na egzaminach? Sprawdźcie szczegóły.

Egzamin ósmoklasisty 2022 wytyczne i wymagania. Jak będą wyglądać testy w 2022 roku? To zastanawia wiele osób. Egzaminy ósmoklasistów już pod koniec maja. Dokładnie zostaną przeprowadzone w dniach od 24 do 26 maja i jest to kolejno wtorek, środa, a także czwartek. Pierwszego dnia na wszystkich zdających czeka egzamin z języka polskiego, następnie matematyka, a na samym końcu uczniowie otworzą arkusze z języka obcego nowożytnego. Ze względu na wciąż trwającą pandemię, egzamin ósmoklasisty 2022 zostanie przeprowadzony na nieco innych zasadach. Zadania będą skonstruowane tak, aby sprawdzić wiedzę uczniów, co zostało określone w wymaganiach egzaminacyjnych z grudnia 2020 roku. Do tej pory, przed wybuchem pandemii nie obowiązywały takie wymagania, lecz podstawa programowa. Co będzie na testach w 2022 roku?

Viki Gabor o szkole i ocenach - matematyka najtrudniejsza

Egzamin ósmoklasisty 2022

Egzamin ósmoklasisty 2022 odbędzie się tylko z trzech przedmiotów - języka polskiego, matematyki oraz wybranego języka obcego nowożytnego. Zrezygnowano jednak z dodatkowego przedmiotu, który miał być wprowadzony od roku szkolnego 2021/2022. Uczniowie mieliby do wyboru jeden z pięciu przedmiotów - biologia, chemia, fizyka, geografia czy też historia. Tak się jednak nie stanie, a egzamin ósmoklasisty z dodatkowym przedmiotem odbędzie się dopiero w 2024 roku. Jeśli chodzi o majowe testy, liczba zadań będzie podobna jak na poprzednim terminie czyli w 2020 roku, a w dodatku będzie mniej zadań otwartych. Oprócz tego na egzaminie z języka polskiego, na uczniów będą czekać do wyboru dwa tematy. Na jeden z nich będzie trzeba napisać rozprawkę lub opowiadanie, a także odnieść się do dowolnej lektury obowiązkowej, która oczywiście będzie pasować do tematu. Jeśli chodzi o matematykę w arkuszach należy spodziewać się zadań zamkniętych i czterech zdań otwartych. Tego dnia można przynieść ze sobą tylko długopis i linijkę. Ostatnim egzaminem będą testy z języka obcego nowożytnego, którego średni poziom biegłości językowej to A2 w skali Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Czas na napisanie egzaminów ósmoklasisty 2022 pozostaje bez zmian. uczniowie będą pisać język polski 120 minut, matematykę 100 minut oraz język obcy 90 minut.