Egzamin ósmoklasisty 2022 matematyka: arkusze za trudne? "Matma zmiotła z planszy"

2022-05-25 13:55
Egzamin ósmoklasisty - matematyka
Autor: Pixabay.com/Alexandra_Koch (Pixabay License) Egzamin z matematyki.

Egzamin ósmoklasisty 2022 z matematyki to drugie starcie uczniów ostatnich klas szkół podstawowych. W środę 25 maja zmierzyli się z liczbami, potęgami, procentami czy figurami. Jakie są wrażenia po wyjściu ze sprawdzianu? Czy tegoroczny egzamin ósmoklasisty z matematyki był trudniejszy niż zwykle? Mamy pierwsze reakcje uczniów!

Egzamin ósmoklasisty 2022 to ważne wydarzenie dla wielu młodych Polaków. We wtorek 24 maja uczniowie ósmych klas szkół podstawowych rozpoczęli swoje starcie ze sprawdzeniem wiedzy, którą mieli zdobyć przez cały etap dotychczasowego nauczania. Dzień później zmierzyli się z matematyką. Test ten składa się z dwóch części. W pierwszej uczniowie muszą odpowiedzieć na pytania zamknięte. W drugiej części trzeba rozwiązać zadania otwarte, gdzie trzeba wykazać się znajomością wzorów i schematów. Co o tegorocznym egzaminie sądzą uczniowie? Sprawdziliśmy komentarze, które pojawiły się w mediach społecznościowych. Czy faktycznie było tak trudno?

ZOBACZ TAKŻE: Egzamin ósmoklasisty 2022 MATEMATYKA - ARKUSZE, ZADANIA, ODPOWIEDZI

HIGH LEAGUE, FORMA NA LATO, KASA NA KOMUNIĘ, GALANTIS vs ROXETTE | ESKA XD #049
Sonda
Którego przedmiotu na egzaminie ósmoklasisty obawiasz się najbardzie?

Egzamin ósmoklasisty 2022 matematyka - REAKCJE

Jak uczniowie oceniają egzamin ósmoklasisty 2022 z matematyki? Pierwsze opinie już pojawiły się w social mediach. Postanowiliśmy sprawdzić, co o teście sądzą młodzi użytkownicy Twittera. Okazuje się, że niektórzy martwią się o swój wynik. Pojawiają się jednak też wpisy, z których wynika, że test był łatwiejszy niż się spodziewano. Najlepsze komentarze zamieszczamy poniżej:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze