Egzamin ósmoklasisty 2021 próbny - kiedy się odbędzie? Jest decyzja Ministra Edukacji i Nauki!

Egzaminy maturalne
Autor: fot. pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne

Próbny egzamin ósmaklasisty 2021 odbędzie się lada moment! Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek podczas najnowszej konferencji prasowej ogłosił oficjalną datę egzaminów próbnych dla ósmoklasisty. Kiedy dokładnie Centralna Komisja Egzaminacyjna udostępni szkołom arkusze próbne? Więcej informacji na ten temat znajdziecie poniżej.

Egzamin ósmoklasisty 2021 próbny - kiedy się odbędzie? Uczniowie długo nie byli pewni, czy do próbnych testów w ogóle podejdą w tym roku z racji, że sytuacja związana z pandemią koronawirusa nadal trwa, a więc ich powrót do szkół na tę chwilę stoi pod ogromnym znakiem zapytania. Mimo niezbyt kolorowej sytuacji na świecie, data egzaminów ósmoklasisty 2021 zbliża się wielkimi krokami. Według założonych wcześniej planów egzamin ten odbędzie się pod koniec maja tego roku. Mimo zmniejszenia wymagań, jeśli chodzi o sam materiał bardzo ważnym aspektem jest także próbny test, do którego uczniowie tradycyjnie podchodzą co roku. Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Centralna Komisja Egzaminacyjna trzymała wszystkich w niepewności, aż do dnia dzisiejszego. Podczas najnowszej konferencji prasowej Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarna została podana informacja, z której wynika, że szkoły otrzymają próbne arkusze egzaminów ósmoklasisty 2021 w marcu, na około 2 miesiące przed egzaminami w maju. 

Próbny egzamin ósmoklasisty 2021 - kiedy?

Przemysław Czarnek podczas najnowszej konferencji prasowej udostępnił komunikat o tym, że Centralna Komisja egzaminacyjna zaopatrzy szkołę w próbne arkusze testów ósmoklasisty w marcu, czyli około 2 miesiące przed finalnymi egzaminami. Dodatkowo pojawiła się także informacja o tym, że nauczyciele mają możliwość przeprowadzać sprawdziany uczniom, zachowując przy tym wszystkie potrzebne zasady sanitarne.

Matura z polskiego 2020. Jak poradzili sobie uczniowie z Rzeszowa?
Najnowsze