Egzamin ósmoklasisty 2021 - czy można przedłużyć czas pisania testów? Są wyjątki!

2021-02-19 13:10
egzamin ósmoklasisty
Autor: Maciej Kosycarz/KFP/Reporter

Egzamin ósmoklasisty zbliża się wielkimi krokami. Najpierw uczniowie podejdą do testów próbnych, a w maju czekać na nich będą te oficjalne. Ile trwają tegoroczne testy ósmoklasistów? Czy można przedłużyć czas pisania testów? Odpowiedzi na nurtujące pytania, znajdziecie poniżej.

Egzamin ósmoklasisty 2021 - czy można przedłużyć czas pisania testów? Ta kwestia na pewno zaciekawi niejednego ucznia. Egzamin ósmoklasisty zbliża się wielkimi krokami. W tym roku młodzież ze szkoły podstawowej, przystąpi do swoich arkuszy 25 maja. Najpierw tradycyjnie czekać na nich będzie test z języka polskiego, królowa nauk - matematyka, a także język obcy nowożytny. Choć egzamin ósmoklasisty zastąpił testy gimnazjalne, to jest tak samo ważny i ma spore znaczenie. Jest nie tylko obowiązkowy dla każdego ucznia, ale również ważny ze względu na proces rekrutacji do liceum, bądź technikum. Dlaczego? Powód jest oczywisty. Zdobyte punkty odgrywają olbrzymią rolę w trakcje naboru do danej szkoły i profilowanej klasy.

Egzamin ósmoklasisty pisze się na czas. Uczniowie, którzy do niego przystępują mają 120 minut na napisanie języka polskiego i matematyki, oraz 90 minut na język obcy nowożytny (angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski i włoski). Jak wygląda kwestia wydłużenia czasu? Komu przysługuje taki przywilej?

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?

Egzamin ósmoklasisty - czy można przedłużyć czas pisania?

Czy można przedłużyć czas pisania egzaminów? Oczywiście, że tak, jednak ta kwestia dotyczy tylko wyjątkowych sytuacji i uczniów, którzy posiadają specjalne orzeczenie. W przypadku ósmoklasistów z niepełnosprawnością lub na przykład stwierdzoną dysleksją, czas pracy z arkuszami może zostać przedłużony:

  • z języka polskiego - nie więcej niż o 60 minut
  • z matematyki - nie więcej niż o 50 minut
  • z języka obcego nowożytnego - nie więcej niż o 45 minut.

Szkoła - typowe teksty nauczycieli

Pytanie 1 z 14
Dzwonek/przerwa jest dla ...
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze