Egzamin ósmoklasisty 2020 - termin dodatkowy łatwiejszy od pierwszego?

2020-07-07 13:34 Maksymilian Kluziewicz
Egzamin
Autor: Adam STASKIEWICZ/East News

We wtorek 7 lipca, uczniowie, którzy nie podeszli do egzaminu ósmoklasisty w pierwszym terminie, przystąpili do rozwiązywania arkusza z języka polskiego w tak zwanym terminie dodatkowym. Na Twitterze pojawiły się już pierwsze informacje dotyczące poziomu jego trudności. Było łatwiej niż w czerwcu? Jakie lektury pojawiły się w arkuszu? Sprawdź szczegóły na ESKA.pl.

Egzamin ósmoklasisty 2020 lipiec - co było? Ta informacja z pewnością interesuje tysiące uczniów, którzy chcieliby porównać poziom trudności dzisiejszego arkusza z tym, z którym musieli zmierzyć się ósmoklasiści w czerwcu tego roku. Ze względu na pandemię koronawirusa, zaplanowany na kwiecień egzamin ósmoklasisty odbył się między 16 a 18 czerwca 2020 roku. To jeden z obowiązkowych egzaminów, który umożliwia promocję do następnej klasy. Uzyskane z niego punkty często decydują o pomyślnym przebiegu rekrutacji i przyjęciu kandydata do szkoły średniej, do której złożył papiery.

Jak zawsze, Centralna Komisja Egzaminacyjna umożliwia przystąpienie do egzaminu w terminie dodatkowym wszystkim tym, którzy nie mieli takiej możliwości w pierwszym terminie, między innymi ze względu na stan zdrowia. Tegoroczny egzamin ósmoklasisty odbywał się w reżimie sanitarnym. Jedną z kluczowych zasad było pozostanie w domu w przypadku choroby. Termin dodatkowy egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego został wyznaczony na 7 lipca 2020 roku. Co było na egzaminie?

Ósmoklasiści skończyli egzaminacyjny maraton. Jakie mają plany?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Egzamin ósmoklasisty 2020 lipiec - termin dodatkowy

Z podawanych przez CKE danych, do egzaminu ósmoklasisty w terminie dodatkowym ma przystąpić łącznie około 2,8 tys. uczniów z całej Polski. Niedługo po zakończeniu pierwszej części trwającego trzy dni maratonu, jeden ze zdających opublikował na Twitterze tytuły lektur, które zostały zawarte w arkuszu. Były to Mały książę autorstwa  Antoine'a de Saint-Exupéry'ego oraz Opowieść wigilijna Charlesa Dickensa. Jego zdaniem, poziom trudności nie był wysoki.

Przypomnijmy, że w arkuszu z języka polskiego z czerwca 2020 znalazły się fragmenty Quo Vadis Henryka Sienkiewicza oraz Artysty z katalogu Sławomira Mrożka.

Najnowsze