Egzamin ósmoklasisty 2020 przełożony! Kiedy poznamy nowe daty i harmonogram egzaminów?

2020-04-12 9:24 MK
Egzamin gimnazjalny
Autor: Reporter Poland

Egzaminy ósmoklasisty został przełożony! W związku z decyzją podjętą przez premiera Mateusza Morawieckiego i ogłoszoną podczas konferencji prasowej, testy podsumowujące wiedzę, jaką uczniowie zdobyli w szkole podstawowej nie odbędą się w pierwotnie zaplanowanym terminie. Kiedy ósmoklasiści podejdą do egzaminów? Sprawdź już teraz na ESKA.pl.

Egzamin ósmoklasisty 2020 nie odbędzie się w kwietniu! Taka informacja została podana podczas konferencji z udziałem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego w czwartek, 9 kwietnia. Kolejne spotkanie z premierem polskiego rządu dotyczyło przedłużenia obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Jednym z głównych aspektów spotkania było ogłoszenie decyzji dotyczących funkcjonowania polskiego szkolnictwa w dobie zmieniającej się sytuacji epidemiologicznej naszego kraju.

Zgodnie z ogłoszonym na początku roku szkolnego harmonogramem, uczniowie ósmych klas szkół podstawowych mieli przystąpić do egzaminów w dniu 21 kwietnia 2020 roku. To właśnie od powodzenia na tych testach zależeć będzie, czy dostaną się oni do wymarzonych szkół średnich. W związku z pandemią koronawirusa, uczniowie kontynuują przygotowania do egzaminów w formie zdalnej. Online przeprowadzone zostały także próbne egzaminy ósmoklasisty. Zgodnie z decyzją rządu, nie podejdą oni jednak do egzaminów w tym miesiącu.

Jak zrobić maseczkę ochronną na twarz w 30 sekund

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Egzamin ósmoklasisty - kiedy?

O przełożenie egzaminów ósmoklasisty apelowali nie tylko sami uczniowie zaniepokojeni sytuacją epidemiologiczną, ale również prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz. W czwartek 9 kwietnia, premier Mateusz Morawiecki ustosunkował się do tych próśb i ogłosił nowe postanowienia dotyczące egzaminów ósmoklasisty. Uczniowie w całej Polsce przystąpią do testów nie wcześniej niż w czerwcu. Informacje zostaną opublikowane około 3 tygodnie przed ich rozpoczęciem.

- Ogłaszamy okres zawieszenia szkół, przedszkoli, by kontakt między ludźmi był ograniczony. Zdajemy sobie sprawę, tu mówię o ósmoklasistach i maturzystach - wiemy, że macie ogromny stres, że nie wiecie, kiedy egzamin się odbędzie, kiedy matura. Nie wiecie, w jaki sposób się do tego przygotowywać. My też się do tego przygotowujemy. Dlatego ze względów zdrowotnych przekładamy terminy egzaminów. Przekładamy je na inny czas. Chcemy byście mieli długą perspektywę przygotowania do egzaminu ósmoklasisty, zawodowego i matury, dlatego z dużym wyprzedzeniem, 3-tygodniowym, miesięcznym, poinformujemy, kiedy ten egzamin się odbędzie. Tak, żebyście mieli dodatkowy czas na przygotowanie. Tak to potraktujcie. Jest to czas szczególny, kiedy w inny sposób kontaktujecie się z nauczycielami, zdobywacie nową wiedzę i umiejętności, ale macie też odpowiedni czas, by przygotować się do swoich egzaminów - powiedział minister edukacji Dariusz Piontkowski.

Do 26 kwietnia zamknięte będą szkoły i uczelnie wyższe.

Najnowsze