Egzamin ósmoklasisty 2020 - DATY. Kiedy uczniowie przystąpią do egzaminów?

2020-06-02 12:08 MK
Egzamin ósmoklasisty
Autor: Maciej Kosycarz/KFP/Reporter

Gdyby nie pandemia koronawirusa, uczniowie ósmych klas szkół podstawowych byliby dziś po najważniejszych egzaminach, czyli egzaminach ósmoklasisty. W związku z tym, że sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju wciąż się zmienia, rząd podjął decyzję o przełożeniu sesji egzaminacyjnej. Jakie są nowe postanowienia w tej kwestii? Sprawdź na ESKA.pl.

Egzamin ósmoklasisty 2020 - kiedy się odbędzie? Na to pytanie odpowiedzi oczekiwało tysiące uczniów ósmych klas szkół podstawowych, którzy zgodnie z opublikowanym na początku roku szkolnego harmonogramem, mieli przystąpić do testów w dniu 21 kwietnia. Pandemia koronawirusa spowodowała jednak, że rząd został zmuszony do podjęcia decyzji o zamknięciu wszystkich szkół, czego efektem jest kontynuowanie nauki drogą online, a także odwołania pierwotnych terminów egzaminów zarówno ósmoklasisty, jak i maturalnych.

W tym roku, egzamin ósmoklasisty oficjalnie zastąpił egzamin gimnazjalny, do którego w zeszłym roku przystępowali jeszcze uczniowie ostatnich klas gimnazjów. To właśnie od egzaminu ósmoklasisty zależy, do jakich szkół średnich zostaną przyjęci do niego przystępujący. Poza ocenami na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej, do rekrutacji wliczają się właśnie wyniki egzaminów oraz punkty za wybitne osiągnięcia. Kiedy egzamin ósmoklasisty się odbędzie?

Matura 2020 i egzamin ósmoklasisty w lipcu? KOMENTARZ premiera Mateusza Morawieckiego

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Egzamin ósmoklasisty - kiedy się odbędzie?

Podczas konferencji z 9 kwietnia, premier Mateusz Morawiecki oraz minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski ogłosili, że uczniowie szkół podstawowych i średnich dowiedzą się o terminie egzaminów najpóźniej trzy tygodnie przed ich rozpoczęciem. Senat podjął jednak uchwałę wzywającą rząd do natychmiastowego ogłoszenia dat sesji egzaminacyjnej. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Dariusza Piontkowskiego, ósmoklasiści przystąpią do egzaminów w dniach 16-18 czerwca. Daty te oczywiście mogą się zmienić. Szkoły pozostają zamknięte do 24 maja.

Harmonogram:

  • język polski - 16 czerwca, godzina 9:00
  • matematyka - 17 czerwca, godzina 9:00
  • język obcy nowożytny - 18 czerwca, godzina 9:00

Termin dodatkowy:

  • język polski - 7 lipca, godzina 9:00
  • matematyka - 8 lipca, godzina 9:00
  • język obcy nowożytny - 9 lipca, godzina 9:00

Najnowsze