Egzamin Ósmoklasisty 2020 - kiedy jest i jak będzie wyglądać egzamin? [DATA, ZASADY]

2020-06-09 8:10 RW
Egzamin Ósmoklasisty 2020 - kiedy jest i jak będzie wyglądać egzamin? [DATA, ZASADY]
Autor: Karolina Misztal/REPORTER / EAST NEWS Egzamin Ósmoklasisty 2020 - kiedy jest i jak będzie wyglądać egzamin? [DATA, ZASADY]

Egzamin Ósmoklasisty 2020 zbliża się wielkimi krokami. Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, będzie musiał odbyć się w specjalnych warunkach, które zniwelują ryzyko zachorowania uczniów na koronawirusa. Jak będzie wyglądać egzamin na koniec szkoły podstawowej? Kiedy zostanie przeprowadzony? Szczegóły przybliżamy w jednym miejscu na ESKA.pl!

Spis treści

 1. Egzamin Ósmoklasisty 2020 - data
 2. EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2020 - HARMONOGRAM
 3. EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2020 - ZASADY, JAK WYGLĄDA?

Egzamin Ósmoklasisty 2020 - kiedy jest? Data egzaminu nie jest już tajemnicą od momentu, kiedy ogłosił ją Prezes Rady Ministrów, Mateusz Morawiecki oraz minister edukacji narodowej, Dariusz Piontkowski. Uczniowie ósmych klas szkół podstawowych liczyli na to, że ich sprawdzian wiedzy zostanie odwołany. W końcu egzamin ósmoklasisty nie jest określony minimalnym wynikiem, jaki zdający powinien uzyskać, by go zaliczyć. Nie ma więc sytuacji, że uczeń, jeśli zdobędzie zbyt małą liczbę punktów, to nie uzyska promocji do szkoły średniej. Warto jednak pamiętać, że egzamin ósmoklasisty jest brany pod uwagę przy okazji rekrutacji do wymarzonej szkoły średniej. Dyrektorzy w pierwszej kolejności patrzą na wyniki uczniów z największą liczbą punktów. Zbyt słaby wynik może spowodować problem z dostaniem się do renomowanego technikum, czy liceum - a to jest cel wielu zdających. Wiele osób zastanawia się, jakie będą zasady egzaminu ósmoklasisty 2020, a dokładniej jego przeprowadzenia. W wyniku pandemii koronawirusa szkoły będą musiały spełnić kryteria związane z bezpieczeństwem sanitarnym. 

Zobacz: MATURA 2020 - nowe zasady. Co można wnieść i jak będzie wyglądać matura?

Domowe Granie: Alicja Szemplińska zaśpiewała Empires! Tym wykonaniem wygrałaby Eurowizję!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Egzamin Ósmoklasisty 2020 - data

Kiedy jest egzamin ósmoklasisty 2020? Data została podana, podczas konferencji 9 kwietnia. Premier Rzeczpospolitej Polski, Mateusz Morawiecki, a także minister edukacji narodowej, Dariusz Piontkowski ogłosili, że uczniowie szkół podstawowych i średnich, poznają daty egzaminów najpóźniej trzy tygodnie przed ich przeprowadzeniem. Senat przegłosował jednak uchwałę, za sprawą której rząd musiał w najbliższym możliwym terminie podać daty sesji egzaminacyjnej. Zorganizowano specjalną konferencję prasową, poświęconą w całości edukacji, w trakcie której poinformowano, że ósmoklasisty przystąpią do egzaminów w dniach 16-18 czerwca. Nie są to jednak ostateczne daty, bo wszystko jest zależne od stanu epidemiologicznego w naszym kraju. Placówki prywatne i publiczne pozostają zamknięte do 24 maja. Na tę chwilę do tego czasu trwa zdalna edukacja. 

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2020 - HARMONOGRAM

 • Egzamin ósmoklasisty 2020 - język polski - 16 czerwca, godzina 9:00
 • Egzamin ósmoklasisty 2020 - matematyka - 17 czerwca, godzina 9:00
 • Egzamin ósmoklasisty 2020 - język obcy nowożytny - 18 czerwca, godzina 9:00

Egzamin ósmoklasisty 2020 - termin dodatkowy:

 • Egzamin ósmoklasisty 2020 - język polski - 7 lipca, godzina 9:00
 • Egzamin ósmoklasisty 2020 - matematyka - 8 lipca, godzina 9:00
 • Egzamin ósmoklasisty 2020 - język obcy nowożytny - 9 lipca, godzina 9:00

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2020 - ZASADY, JAK WYGLĄDA?

Egzamin ósmoklasisty 2020 będzie przeprowadzony z zachowaniem środków ostrożności. Zdający uczniowie, jak i komisje egzaminacyjne, będą musiały zachować dystans przynajmniej 2 metrów odległości. Pomieszczenie, w którym będzie pisany egzamin zostanie zdezynfekowane. Każdy, kto będzie wchodził na salę egzaminacyjną, będzie musiał odkazić ręce specjalnym płynem. Wszystko po to, by zmniejszyć ryzyko zachorowania na koronawirusa. Wkrótce mamy poznać dokładne i szczegółowe informacje związane z zasadami przeprowadzenia egzaminów. Minister Edukacji Narodowej, Dariusz Pionkowski, już ujawnił część pomysłów, które będą konsultowane z Głównym Inspektorem Sanitarnym. Co będzie obowiązkowe? 

 • Maseczka na twarzy u wszystkich znajdujących się w pomieszczeniu, gdzie odbywa się egzamin: nauczycieli, uczniów, a także u osób w komisji egzaminacyjnej.
 • Zanim uczniowie wejdą do sali będą musieli zdezynfekować ręce płynem - umieszczony zostanie tuż przy drzwiach

Minister Edukacji Narodowej, podczas konferencji prasowej 30 kwietnia powiedział, że nie widzi powodu, by uczniowie pisali egzaminy w maseczkach. 

Najnowsze