Egzamin na prawo jazdy 2020 - baza nowych pytań. Sprawdź, czego się spodziewać!

i

Autor: Kamil Krukiewicz/REPORTER/East News Egzamin na prawo jazdy 2020 - baza nowych pytań. Sprawdź, czego się spodziewać!

Egzamin na prawo jazdy 2020 - baza nowych pytań. Sprawdź, czego się spodziewać!

2020-05-14 12:19

Egzamin na prawo jazdy może być dla niektórych naprawdę stresującym przeżyciem. Część osób denerwuje się nie tylko podczas praktyki, ale również podczas teorii zdawanej w salach komputerowych. W 2020 roku pojawiła się baza nowych pytań. Czego kandydaci mogą się spodziewać? Jak bardzo trudne będą nowe pytania? Dowiecie się na ESKA.pl.

Nowe pytania na egzaminie z prawa jazdy? To już pewne! Baza pytań powiększyła się aż o 200 świeżych, teoretycznych zagadnień. Egzamin na prawo jazdy, zawsze składa się z dwóch części - teoretycznej, a także praktycznej. Podczas pierwszej części sprawdzianu, kandydat na kierowcę musi wybrać prawidłową odpowiedź na pytania, które wyświetlane są losowo poprzez system komputerowy. Osoby zdające test, nie mają możliwości cofnięcia się do niego z powrotem. Pytania dotyczą szczególnie sytuacji, w jakich mogą spotkać się kierowcy na drodze w życiu codziennym. Egzamin teoretyczny trwa 25 minut i obejmuje łącznie 20 pytań (wiedza podstawowa) oraz 12 z wiedzy specjalistycznej. Dodatkowo, każda odpowiedź punktowana jest inaczej - w zależności od poziomu trudności pytania, a także dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Całkowita suma możliwych punktów wynosi 74. Aby kandydat mógł zdać część teoretyczną, musi zdobyć przynajmniej 68 punktów.

Jakie nowe pytania pojawiły się w bazie? Czego będą dotyczyć? Odpowiedź poznacie pod wywiadem z Viki Gabor.

Wywiad z Viki Gabor

Egzamin na prawo jazdy 2020 - nowe pytania

Baza zagadnień na egzamin teoretyczny z prawa jazdy została uzupełniona, aż o 200 nowych pytań! 177 odnosi się do kwestii pieszych, sygnalizacji świetlnej, a także do ustępowania pierwszeństwa na drodze i nie tylko. Natomiast 39 pytań dotyczy tworzenia korytarza życia, a także jazdy na suwak. Przepisy, które dotyczą wymienionych zagadnień weszły w życie zimą, dokładnie 6 grudnia 2019 roku.

Egzamin na prawo jazdy - znaki drogowe. Sprawdź, czy zdasz

Pytanie 1 z 10
Co to za znak?
Zdjęcie