Egzamin gimnazjalny 2019 - PRZECIEKI. Co pojawi się na teście?

2019-04-07 18:29 A.D.
Egzamin Gimnazjalny
Autor: East News / Polska Press

Egzamin gimnazjalny to sprawdzian, jaki uczniowie muszą przejść, by dostać się do wymarzonego liceum. W tym roku podejdą do niego już po raz ostatni. W 2020 wszyscy zdawać już będą egzamin ósmoklasisty, który po raz pierwszy odbędzie się w kwietniu. Czy wiemy już, co pojawi się na tegorocznym teście gimnazjalnym? Sprawdźcie na ESKA.pl!

Egzamin gimnazjalny 2019 to już ostatni tego rodzaju sprawdzian. W kolejnych latach będą odbywać się już tylko egzaminy ósmoklasisty, które różnić będą się nieco formą. Pierwszy z nich odbędzie się już w tym roku jednocześnie z tym przeznaczonym dla gimnazjalistów. Co będzie na egzaminie gimnazjalnym 2019? Czy są dostępne przecieki z CKE? 

Zobacz też: Turniej Minecraft 2019 - data, miejsce, bilety

Egzamin gimnazjalny 2019 - przecieki. Co będzie? 

Egzamin gimnazjalny 2019 - przecieki. Co będzie na teście? To pytanie zadają sobie wszyscy uczniowie, którzy będą musieli do niego przystąpić. Czasami można, to odkryć sprawdzając, co powtarzało się w poprzednich latach i które zadania lub teksty występowały najczęściej. Arkusze CKE egzaminu gimnazjalnego 2019 dostępne będą dopiero po zakończeniu obu części testu. Możemy jednak spodziewać się między innymi wypracowania na temat cech wybranego bohatera literackiego. Podobny temat znalazł się w arkuszach w roku 2018. 

Egzamin gimnazjalny 2019 - kiedy jest? 

Uczniowie w tym roku podejdą do egzaminów już w 10 kwietnia. Zmagać będą się z częścią matematyczno-przyrodniczą i humanistyczną. Trzecia część testu poświęcona jest językowi obcemu. Od ilości punktów i ocen ze świadectwa zależy, do jakiego dostaną się liceum.

Najnowsze