Edyta Górniak na Eurowizji miała śpiewać inny utwór! 'Nie czułabym się dobrze'

2019-02-22 13:26 M.C.
Edyta Górniak - na Eurowizji miała śpiewać inny utwór!
Autor: WBF Edyta Górniak

Jej występ był największym sukcesem Polski w całej historii Eurowizji. Pamiętne wykonanie piosenki "To nie ja!", zapewnił Edycie Górniak drugie miejsce w 39. Konkursie Piosenki Eurowizji 1994. Ten utwór znają dziś wszyscy, ale mało brakowało, byśmy nigdy go usłyszeli! Polska wokalistka zdradziła ostatnio, że w 1994 roku miała zaśpiewać w Dublinie inną piosenkę.

Edyta Górniak to jedna z największych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Jej wielkie sukcesy zaczęły się po 39. Konkursie Piosenki Eurowizji, który odbywał się w Dublinie w 1994 roku. Wokalistka zajęła wówczas 2 miejsce. Do dziś żaden artysta z Polski nie powtórzył tego osiągnięcia (najbliżej był Michał Szpak, który zajął 8 miejsce). Edyta Górniak uzyskała tak dobrą lokatę dzięki piosence To nie ja! Niedawno artystka zdradziła, że szykowano jej zupełnie inny repertuar!

Przeczytaj też: Edyta Górniak - wiek, wzrost, jako dziecko, jak mieszka, hymn, syn

Edyta Górniak mogła nie zaśpiewać podczas Eurowizji To nie ja!

Do dziś Polacy wspominają występ Edyty Górniak na Eurowizji z piosenką To nie ja! Utwór został skomponowany przez Stanisława Syrewicza w 1984. Tekst napisał zaś Jacek Cygan. Brawurowe wykonanie numeru, zapewniło polskiej wokalistce drugie miejsce podczas konkursu w Dublinie.

Artystka udzieliła ostatnio wywiadu dla serwisu Jastrząb Post. Wynika z niego, że na Eurowizji 1994 miała śpiewać coś zupełnie innego! Edyta Górniak - jak sama mówi - uparła się jednak przy To nie ja!

Mi został narzucony repertuar. Ja się na niego nie zgodziłam. Wybrałam inny. Gdybym pojechała z narzuconym repertuarem, na pewno nie czułabym się z nim dobrze. Czyli nie oddałabym tych emocji, które ujęły wówczas Europę. Natomiast Wiktor - mój menadżer świętej pamięci - znalazł ten utwór (To nie ja!) we Francji. Został napisany polski tekst przez Jacka Cygana. Ja to adoptowałam w swoim sercu. Do dziś śpiewam go na swoich koncertach.

Artystka nie zdradza, co wybrano dla niej na Eurowizję w 1994 roku. Wszyscy jednak powinniśmy być jej wdzięczni za to, że zdecydowała się postawić na swoim. Dzięki temu, do dziś możemy wspominać piękne wykonanie To nie ja!

Najnowsze