Edyta Górniak na Eurowizji miała śpiewać inny utwór! 'Nie czułabym się dobrze'

2019-02-22 13:26
Edyta Górniak - na Eurowizji miała śpiewać inny utwór!
Autor: WBF Edyta Górniak

Jej występ był największym sukcesem Polski w całej historii Eurowizji. Pamiętne wykonanie piosenki "To nie ja!", zapewnił Edycie Górniak drugie miejsce w 39. Konkursie Piosenki Eurowizji 1994. Ten utwór znają dziś wszyscy, ale mało brakowało, byśmy nigdy go usłyszeli! Polska wokalistka zdradziła ostatnio, że w 1994 roku miała zaśpiewać w Dublinie inną piosenkę.

Edyta Górniak to jedna z największych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Jej wielkie sukcesy zaczęły się po 39. Konkursie Piosenki Eurowizji, który odbywał się w Dublinie w 1994 roku. Wokalistka zajęła wówczas 2 miejsce. Do dziś żaden artysta z Polski nie powtórzył tego osiągnięcia (najbliżej był Michał Szpak, który zajął 8 miejsce). Edyta Górniak uzyskała tak dobrą lokatę dzięki piosence To nie ja! Niedawno artystka zdradziła, że szykowano jej zupełnie inny repertuar!

Przeczytaj też: Edyta Górniak - wiek, wzrost, jako dziecko, jak mieszka, hymn, syn

Edyta Górniak mogła nie zaśpiewać podczas Eurowizji To nie ja!

Do dziś Polacy wspominają występ Edyty Górniak na Eurowizji z piosenką To nie ja! Utwór został skomponowany przez Stanisława Syrewicza w 1984. Tekst napisał zaś Jacek Cygan. Brawurowe wykonanie numeru, zapewniło polskiej wokalistce drugie miejsce podczas konkursu w Dublinie.

Artystka udzieliła ostatnio wywiadu dla serwisu Jastrząb Post. Wynika z niego, że na Eurowizji 1994 miała śpiewać coś zupełnie innego! Edyta Górniak - jak sama mówi - uparła się jednak przy To nie ja!

Mi został narzucony repertuar. Ja się na niego nie zgodziłam. Wybrałam inny. Gdybym pojechała z narzuconym repertuarem, na pewno nie czułabym się z nim dobrze. Czyli nie oddałabym tych emocji, które ujęły wówczas Europę. Natomiast Wiktor - mój menadżer świętej pamięci - znalazł ten utwór (To nie ja!) we Francji. Został napisany polski tekst przez Jacka Cygana. Ja to adoptowałam w swoim sercu. Do dziś śpiewam go na swoich koncertach.

Artystka nie zdradza, co wybrano dla niej na Eurowizję w 1994 roku. Wszyscy jednak powinniśmy być jej wdzięczni za to, że zdecydowała się postawić na swoim. Dzięki temu, do dziś możemy wspominać piękne wykonanie To nie ja!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze