Edyta Górniak śpiewa wyjątkową piosenkę sprzed 86 lat!

2018-08-28 9:59
Edyta Górniak śpiewa w jidysz! To piosenka sprzed 85 lat
Autor: fot./screen/youtube.com/EdytaGorniakChannel Edyta Górniak

Piosenka, którą śpiewa Edyta Górniak, powstała jeszcze przed wojną! Na ESKA.pl usłyszycie jej nową, wyjątkową wersję.

Edyta Górniak śpiewa wyjątkową piosenkę sprzed 86 lat! Utwór powstał jeszcze przed II wojną światową i przez lata wykonywało go wielu artystów. Teraz zdecydowała się na to polska piosenkarka. Utwór w jej wykonaniu, wraz z teledyskiem, niedawno trafił do sieci. Edyta Górniak udowadnia w nim, że idealnie nadaje się do takiego repertuaru!

Ślepnąc od świateł - raper w roli głównej! Zaskakujący wybór twórców serialu

Nowa piosenka Edyty Górniak promuje film o polskich lotnikach

Nowa piosenka Edyty Górniak nosi tytuł Tylko Ty. To współczesna wersja utworu sprzed 86 lat - Bei Mir Bistu Shein. Piosenkę napisał w 1932 roku Jacob Jacobs - węgierski kompozytor żydowskiego pochodzenia. Oryginalnie wykonywana była w jidysz, ale gdy zdobyła popularność, zaczęto ją śpiewać w różnych językach.

Dywizjon 303 - piosenka z filmu

Edyta Górniak zaśpiewała nową wersję tej piosenki. Aranżację przygotował Łukasz Pieprzyk. Utwór Tylko Ty promuje film Dywizjon 303. Historia prawdziwa, który opowiada historię polskich lotników biorących udział w Bitwie o Anglię. Premierę filmu zaplanowano na 31 sierpnia. Posłuchajcie, jak Edyta Górniak śpiewa wyjątkową piosenkę sprzed 86 lat.

Piosenka Bei Mir Bistu Shein była śpiewana przed wojną także w Polsce. W naszym języku wykonywał sławny pieśniarz Adam Aston. Co ciekawe, nową aranżację jego wersji przygotował zespół Jazz Band Młynarski-Masecki.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze