Ed Sheeran wrócił do studia! Nowa piosenka porywa do tańca

2019-11-22 15:15 RW
Ed Sheeran wrócił do studia! Nowa piosenka porywa do tańca
Autor: YouTube.com/Stormzy Ed Sheeran wrócił do studia! Nowa piosenka porywa do tańca

22 listopada premiera nowego singla Stormzy'ego - Own It z gościnnym udziałem Eda Sheerana i Burna Boy'a. Utwór znajdzie się na albumie Heavy Is The Head, który do sprzedaży trafi już 13 grudnia tego roku. Jak brzmi nowa piosenka, która już wkrótce może stać się hitem? Przekonajcie się na ESKA.pl

Nowości Muzyczne 2019: Own It to kolejna świetna propozycja od tego artysty. Ze swoim charakterystycznym flow i dancehallową produkcją, Stormzy bez problemu odnajduje się u boku Eda Sheerana i Burna Boy'a. Nagraniu towarzyszy teledysk, który został zrealizowany przez Nathana Jamesa Tettey'ego w różnych miejscach Londynu. Nadchodząca płyta Stormzy'ego - Heavy Is The Head, to wielki powrót mającego na koncie liczne nagrody zjawiskowego twórcy, który sam jest producentem wykonawczym materiału. Na albumie znajdziemy świetne teksty oraz równie udaną warstwę muzyczną. W realizacji materiału udział wzięło wielu znakomitych artystów młodego pokolenia. Są wśród nich (w porządku alfabetycznym) Aitch, Burna Boy, Ed Sheeran, Headie One, H.E.R., Tiana Major9 i YEBBA, a od strony produkcyjnej Fred Gibson, Fraser T Smith, T-Minus i inni.

Stormzy - nowa płyta

Do tej pory Stormzy ujawnił 3 z 16 utworów z płyty. W kwietniu ukazał się Vossi Bop, którym gwiazdor przerwał 2-letnie milczenie. Numer w ciągu tygodnia wygenerował 12,7 miliona streamów, co jest rekordowym wynikiem wśród brytyjskich raperów. Sprzedano ponad 90 tysięcy sztuk singla, co zagwarantowało Stormzy'emu jego pierwszy numer jeden na brytyjskiej liście przebojów (UK Charts). Niedługo później fani poznali Crown, a następnie Wiley Flow.

Informacja o nowej płycie Stormzy'ego trafiła do fanów, niedługo po tym jak magazyn Time zamieścił rapera w Top 10 zestawienia Liderów nowego pokolenia (Next Generation Leaders), a także wyróżnił go zdjęciem na okładce specjalnego wydania.

Zanim w lutym 2017 roku Stormzy wydał debiutancki album Gang Signs & Prayer (który ostatecznie pokrył się platyną i dotarł do 1. pozycji brytyjskiego notowania), mało kto nazywał go najbardziej obiecującym raperem na Wyspach. Tymczasem minęły dwa lata, a jego status znacząco się zmienił. Stormzy jest nie tylko genialnym showmanem, ale i szczerym artystą, z którego twórczością wielu się utożsamia. Wywodzący się ze sceny niezależnej, zaangażowany społecznie i politycznie raper za sprawą tegorocznego występu na Glastonbury stał się jedną z najbardziej inspirujących postaci brytyjskiej popkultury. Korzystając ze statusu gwiazdy festiwalu, poruszył na scenie ważne współczesne problemy, w tym kwestię niesprawiedliwości wobec młodych czarnoskórych dzieci krzywdzonych przez stronniczy system sprawiedliwości.

Chociaż w ubiegłym roku Stormzy nie był aktywny na polu muzycznym, cały czas angażował się w działalność dobroczynną. W lipcu 2018 roku uruchomił program stypendiów - The Stormzy Scholarship - adresowany do czarnoskórych studentów Uniwersytetu Cambridge. Latem tego roku odbyła się druga edycja programu. Ponadto we współpracy z Penguin Random House UK założył wydawnictwo #Merky Books i opublikował w listopadzie 2018 roku własną książkę Rise Up: The Story So Far. W ramach wydawnictwa zrealizował również inicjatywę Writers Prize, której celem jest wyszukiwania pisarskich talentów nowego pokolenia. Gdyby tego było mało, MC, którego mama pochodzi z Ghany, w styczniu 2019 roku założył własną wytwórnię #Merky Records, w barwach której zamierza wydawać płyty nowych, obiecujących artystów.

Sukcesy urodzonego w Croydon rapera nie ograniczają się do studyjnej muzyki. W czerwcu tego roku Stormzy został bowiem pierwszym brytyjskim raperem, który został gwiazdą Glastonbury - jednego z największych muzycznych festiwali na świecie. Niedługo później wybrał się na Ibizę, na drugą edycję swojego #Merky Festivalu, gdzie zgromadził najbardziej rozchwytywanych artystów. Po raz pierwszy w historii biletowanych imprez na Ibizie, wejściówki na festiwal rozeszły się w 2 dni. W Polsce mogliśmy go usłyszeć w tym roku na Open'er Festival.

Dobra passa Stormzy'ego niewątpliwie trwa. Raper zdobył już 25 nagród, w tym 2 statuetki BRIT, 6 MOBO, 3 BET, 2 wyróżnienia magazynu GQ, a także nagrody Ivor Novello, magazynu Q, MTV Europe Music Award, BBC Music Award czy Teen Choice.

Najnowsze