Ed Sheeran zapisał się na kartach historii. Takiego rekordu nie pobił jeszcze nikt!

2019-08-05 14:06 MK
Ed Sheeran
Autor: CapitalPictures/FaceToFace/REPORTER

Ed Sheeran ma kolejny powód do świętowania. Nie dość, że najnowszy album brytyjskiego piosenkarza No. 6 Collaborations Project sprzedaje się jak świeże bułeczki, to znowu zapisał się on na kartach historii i osiągnął wynik, o jakim mogą pomarzyć inne gwiazdy muzyki. Wykonawca przeboju Thinking Out Loud pobił rekord, który od lat należał do zespołu U2. Jaki sukces odniósł tym razem Ed Sheeran? Sprawdź już teraz na ESKA.pl.

Ed Sheeran - koncerty gwiazdora muzyki pop za każdym razem przyciągają tysiące jego fanów. Brytyjczyk daje z siebie wszystko na scenie, zatem nie dziwi fakt, że bilety na jego występy sprzedają się w ekspresowym tempie. Tak było chociażby w przypadku dwóch koncertów w Polsce na PGE Narodowym w 2018 roku. Dzięki tak dużemu zainteresowaniu wielbicieli jego występami i ilości koncertów podczas najnowszej trasy koncertowej, Ed Sheeran osiągnął wynik, jakiemu nie udało się jeszcze żadnemu innemu artyście. Wokalista pozostawił w tyle takie legendy muzyki jak U2, Coldplay czy Madonna. Oficjalnie wiadomo, że tournee Divide Tour przyniosło największy dochód w historii. Ta kwota jest naprawdę ogromna!

Ed Sheeran - Divide Tour najbardziej dochodową trasą w historii muzyki

Ed Sheeran wyruszył w trasę Divide Tour w marcu 2017, a jej koniec zaplanowany jest na wrzesień 2019 roku. Do tej pory, brytyjski wokalista zagrał blisko 240 koncertów, z czego aż dwa wyprzedane na Stadionie Narodowym w Warszawie. Jak podają oficjalne źródła sprzedażowe, Sheeran na dotychczasowych koncertach zarobił aż 736 milionów dolarów i 770 tysięcy. Taki wynik zapewnił mu dotarcie na sam szczyt najbardziej dochodowych tras w historii muzyki, który do tej pory zajmował zespół U2. Gratulujemy!

Najnowsze