Dzień Nauczyciela 2021 - kiedy jest i czy jest wtedy wolne?

2021-10-11 13:07
Dzień Nauczyciela
Autor: Andrzej Stawinski/REPORTER/EastNews

Dzień Nauczyciela to ważne święto w kalendarzu każdego pedagoga. Tego dnia zarówno w szkołach, jak i przedszkolach odbywają się liczne uroczystości z nim związane. Kiedy jest Dzień Nauczyciela 2021? Czy uczniowie mają wtedy wolne od szkoły i zajęć lekcyjnych? Sprawdźcie szczegóły.

Dzień Nauczyciela 2021 - kiedy jest i czy jest wtedy wolne? Czy odbywają się lekcje w szkole? To z pewnością zastanawia wielu uczniów. Dzień Nauczyciela, znany w Polsce jako Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowe święto wszystkich pedagogów. Tego dnia uczniowie mogą podziękować im za trud i ciężką pracę, dzięki której ze szkoły wychodzą z ogromną wiedzą i dobrymi manierami. Dzień Nauczyciela to także idealna okazja do okazania sympatii i szacunku pedagogom. Można to zrobić składając życzenia lub wręczając drobny upominek. Kiedy w takim razie jest w Polsce Dzień Nauczyciela? Czy uczniowie mają wtedy lekcje czy jednak jest to dzień wolny?

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?

Dzień Nauczyciela 2021 - czy jest wtedy wolne?

Rola nauczyciela w szkole jest bardzo wymagająca. To nie tylko przekazywanie wiedzy, ale również wychowywanie młodego pokolenia oraz wpajanie im przeróżnych wartości. To właśnie w klasach i na korytarzu młodzież dorasta i rozwija swoje zainteresowania. Dzień Nauczyciela 2021 wypada dokładnie w czwartek 14 października. Czy jest to dzień wolny od zajęć? Jak podaje artykuł 74. Karty Nauczyciela: W dniu rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, 14 października każdego roku, obchodzony będzie Dzień Edukacji Narodowej. Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty i jest wolny od zajęć lekcyjnych. Nie oznacza to jednak, że uczniowie mogą zrobić sobie tego dnia całkowity luz. W placówkach tego dnia odbywają się specjalne apele, na których obecność jest obowiązkowa, lub wysyłana jest specjalna delegacja.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze