Duncan Laurence - nowa wersja Arcade wzrusza jeszcze bardziej! Będziecie oczarowani

Duncan Laurence - nowa wersja Arcade wzrusza jeszcze bardziej! Będziecie oczarowani
Autor: Paul Bellaart Duncan Laurence - nowa wersja Arcade wzrusza jeszcze bardziej! Będziecie oczarowani

Duncan Laurence prezentuje nową wersję hitu, za sprawą którego wygrał Eurowizję 2019 - zaśpiewał Arcade w duecie z amerykańską wokalistką FLETCHER. Oryginalna wersja utworu przekroczyła już 250 mln streamów na całym świecie. Do sklepów trafił wyczekiwany debiutancki album Laurence'a zatytułowany Small Town Boy.

Spis treści

  1. Duncan Laurence i Fletcher - piosenka Arcade
  2. Fletcher - kim jest?

Duncan Laurence połączył siły z koleżanką ze swojej wytwórni Capitol Records, FLETCHER. W filmowym lyric video Laurence pokazuje, co znaczy sięgnąć dna - fizycznie i emocjonalnie - by potem wstać ze świeżą nadzieją. Laurence z Arcade triumfował na Konkursie Piosenki Eurowizji w 2019 roku. Jego występ został uznany doceniony m.in. przez dziennikarzy The New York Times czy The Guardian. Utwór zgromadził dotychczas ponad 250 mln streamów, trafił na szczyt Spotify Global Viral chart, jak również znalazł się na listach Airplay w 58 krajach. Kawałek niedawno stał się wiralem na TikToku za sprawą mema Dracotok, w którym połączono „Arcade” z usuniętą sceną z filmów o Harrym Potterze.

Arcade pojawia się na debiutanckim albumie Duncana, Small Town Boy. Przez cały album jego ekspresyjny wokal zgrabnie przechodzi od delikatnego szeptu, przez wibrujące falsety do pełnej mocy. Muzyka nigdy nie przerasta osobistego wymiaru historii, które opowiada Laurence.–

Postrzegam muzykę jako platformę do opowiadania historii, które mogą być nieco smutne, ale zawsze mają zakończenie pełne nadziei, albo też nadzieję w swoim rdzeniu. Myślę, że chęć dostrzegania pozytywnych aspektów w czymś negatywnym daje nam pewną siłę pozwalającą iść przez życie 

- opowiada Duncan Laurence. Łączna liczba streamów katalogu artysty zbliża się do 300 mln, w tym ponad 25 mln za singiel Love Don’t Hate It. Jeszcze przed pandemią, Duncanowi udało się zagrać na prestiżowym Pinkpop Festivalu, jak również wystąpić na ponad 30 koncertach headlinerskich w całej Europie, w tym w Polsce.

Duncan Laurence i Fletcher - piosenka Arcade

Fletcher - kim jest?

FLETCHER to gwiazda doceniana przez takie media jak TIME, Wonderland, V Magazine, Nylon, Harper’s Bazaar, Interview Magazine, GQ czy The Guardian. Pochodzi z Asbury Park w New Jersey i jest absolwentką słynnego Clive Davis Institute for Recorded Music działającego przy NYU. W 2019 zadebiutowała EP-ką - you ruined new york city for me, na której znalazł się przełomowy w jej karierze hit Undrunk. Kawałek spędził kilka tygodni w zestawieniu Billboard Hot 100, trafił na szczyt Spotify Viral Chart i stał się najbardziej rozchwytywanym kawałkiem nowej popowej gwiazdy w amerykańskich radiach w ciągu ostatnich pięciu lat.

We wrześniu 2020 ukazała się nowa EP-ka artystki, THE S(EX) TAPES, która trafiła na szczyt zestawienia iTunes, jak również zdobyła bardzo przychylne recenzje m.in. w Teen Vogue, SPIN oraz PAPER. Jej najnowszy singiel Bitter w duecie z Trevorem Danielem i wyprodukowany przez Kito (Diplo, Empress Of, Aluna George) zgromadził dotychczas ponad 30 mln streamów na całym świecie.

Najnowsze