Dni wolne od zajęć w pierwszym semestrze. Pierwszy z nich już niebawem!

2021-09-22 10:30
Uczniowie w szkole
Autor: TADEUSZ KONIARZ/REPORTER

Rok szkolny 2021/22 trwa w najlepsze. Uczniowie kontynuują naukę w trybie stacjonarnym i póki co nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić. Wielu z nich z niecierpliwością wyczekuje dodatkowego dnia wolnego od zajęć szkolnych. Już niebawem uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych będą się mogli cieszyć dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

Dni wolne od zajęć w roku szkolnym 2021/22 - pierwszy z nich zbliża się wielkimi krokami. Jak już informowaliśmy, w tym roku szkolnym uczniowie mogą liczyć na aż 178 dni wolnych od zajęć odbywających się w szkołach. I choć początkowo wydaje się, że to bardzo dużo, należy zwrócić uwagę, że w liczbie tej zawarte są nie tylko dni ustawowo wolne od pracy i szkoły, ale również weekendy, wszelkie przerwy świąteczne, ferie zimowe oraz trwające ponad dwa miesiące wakacje. Rok szkolny 2021/22 pod tym względem właściwie w ogóle nie odstaje od tych ubiegłych. Wielu uczniów, którzy rozpoczęli zajęcia w szkołach dokładnie 1 września, z wielką niecierpliwością wyczekuje dni wolnych od lekcji. Pierwszy z nich wypada już w październiku. Kiedy uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych będą mogli liczyć na dodatkowy dzień tak zwanej laby?

Dni wolne od szkoły - październik

Pierwszy dzień wolny od zajęć wypada w październiku. Obchodzony 14 października Dzień Edukacji Narodowej, znany również jako Dzień Nauczyciela, nie jest dniem ustawowo wolnym od szkoły, ale jest jednym z dni wolnych od zajęć dydaktycznych. Oznacza to, że tego nie w szkołach nie są prowadzone lekcje. W praktyce tego dnia organizowane są apele bądź imprezy okolicznościowe. Pierwszym dniem ustawowo wolnym od szkoły będzie dopiero poniedziałek, 1 listopada.

FIGURA MODELKI/FIGURA TANCERKI - jak ONE to ROBIĄ? | ESKA XD - Fit vlog #31
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze