Aula / szkoła

i

Autor: Canva

szkoła

Dni wolne od szkoły w grudniu 2023. Przed uczniami pierwszy taki długi wypoczynek!

2023-11-30 16:04

Nic tak nie cieszy uczniów jak dni wolne od szkoły. Tych w grudniu 2023 będzie całkiem sporo za sprawą wypadających w tym miesiącu świąt Bożego Narodzenia. Jak co roku dzieci i młodzież mogą liczyć na przerwę świąteczną od zajęć dydaktycznych, która zakończy się dopiero po nowym roku. Ile będzie dni wolnego? Zdradzamy!

Dni wolne od szkoły w grudniu powinny ucieszyć wszystkich uczniów, którzy przemęczeni obowiązkami, tylko wyczekują chwili odpoczynku. Tym bardziej, że poza weekendami, w listopadzie można było cieszyć się tylko jednym dniem ustawowo wolnym od zajęć. Mowa o wypadającym 1 listopada święcie Wszystkich Świętych. Jako że inne święto ustawowo wolne od pracy, 11 listopada, przypadało w weekend, uczniowie w ogóle tego nie odczuli. Na szczęście w grudniu będzie można odbić sobie trzy miesiące ciągłej nauki. Jak co roku dzieci i młodzież ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych mogą liczyć na przerwę świąteczną od lekcji. Ta rozpocznie się przed świętami Bożego Narodzenia i potrwa aż do nowego roku. Wiemy, od kiedy do kiedy będzie można cieszyć się wolnym od szkoły. Harmonogram roku szkolnego 2023/24 zatwierdzony przez Ministerstwo Edukacji i Nauki jest już znany od dawna. Ta wiadomość z pewnością uraduje wszystkich!

Wakacje 2024 rozpoczną się szybciej! Data zakończenia roku szkolnego ucieszy uczniów

Viki Gabor o Opolu, urodzinach i polskim szkolnictwie

Dni wolne od szkoły w grudniu 2023. Będzie przerwa świąteczna!

Przed uczniami jeszcze kilka tygodni nauki i aż tydzień laby. To dopiero wspaniała wiadomość, prawda? Jak co roku dzieciaki i ich starsi koledzy oraz koleżanki mogą liczyć na wolne od szkoły w związku ze świętami Bożego Narodzenia. Tegoroczna przerwa świąteczna we wszystkich szkołach rozpocznie się 23 grudnia i potrwa aż do 31 grudnia. Warto pamiętać, że zajęcia lekcyjne rozpoczną się jednak dopiero we wtorek 2 stycznia 2024 roku, bowiem 1 stycznia jest dniem wolnym od pracy, a tym samym od zajęć lekcyjnych.