Dawid Podsiadło - zaczynał jako support, dzisiaj wyprzedaje największe obiekty

2019-10-08 17:43 MK
Dawid Podsiadło
Autor: Darek Golik

Dawid Podsiadło to bez wątpienia jedna z największych obecnie gwiazd w naszym kraju. Pochodzący z Dąbrowy Górniczej artysta odnosi takie sukcesy, o jakich mogą pomarzyć inni przedstawiciele polskiej sceny muzycznej. Wokalista wraz z Taco Hemingwayem mają za sobą między innymi wyprzedany koncert na Stadionie Narodowym. Aż ciężko uwierzyć, że jeszcze kilka lat temu, Dawid Podsiadło grał w roli supportu.

Dawid Podsiadło - początki drogi artystycznej popularnego muzyka kojarzą się większości jego fanów ze zwycięstwem w telewizyjnym show X Factor, w 2012 roku. Autor przeboju Trofea był wówczas podopiecznym Tatiany Okupnik, z którą wydał nawet wspólny singiel. Rzeczywiście, wygrana w programie stała się prawdziwą przepustką do wielkiej kariery, która trwa do dziś. Niedługo po niewątpliwym triumfie, Dawid Podsiadło wydał swój debiutancki album, z którego pochodzi hit Trójkąty i kwadraty, a także dostał propozycję - wówczas nie do odrzucenia.

Dawid Podsiadło jako support

2 czerwca 2013 roku do Polski zawitała uwielbiana na całym świecie wokalistka - Lana Del Rey. Autorka przebojów takich jak Born To Die czy Summertime Sadness zagrała koncert na warszawskim Torwarze, a w roli jej supportu wystąpił wówczas właśnie sam Dawid Podsiadło. Wokalista pojawił się na scenie na godzinę przed główną gwiazdą, a także miał możliwość zrobienia sobie z nią pamiątkowego zdjęcia za kulisami.

W zaledwie kilka lat od pamiętnego występu, Dawid Podsiadło osiągnął taki sukces, że teraz to on występuje wszędzie jako główna gwiazda. Tak było, między innymi, w przypadku poszczególnych koncertów z serii Męskie Granie czy na Fryderyk Festiwalu, który po raz pierwszy odbył się w zeszłym roku w Katowicach. Również wspólne show z Taco Hemingwayem na Stadionie Narodowym przyciągnęło 60 tysięcy osób i okrzyknięte zostało już historycznym, a bilety na koncerty na Torwarze w ramach trasy Leśna Muzyka rozeszły się w kilka minut! Zobaczcie dostępne w sieci nagranie z 2013 roku.

Najnowsze