Dawid Podsiadło ma problem przez Ekstraklasę i Ligę Europy! Organizatorzy rozgrywek zapomnieli o...

2020-03-19 13:28 RW
Dawid Podsiadło zmieni plany przez Ekstraklasę i Ligę Europy! Organizatorzy rozgrywek zapomnieli o...
Autor: Beata Zawadzka/East News Dawid Podsiadło zmieni plany przez Ekstraklasę i Ligę Europy! Organizatorzy rozgrywek zapomnieli o...

Dawid Podsiadło napędzony energią, którą otrzymał od fanów na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie, postanowił zorganizować koncerty na pozostałych dużych obiektach sportowych. Jak się okazuje, być może będzie zmuszony odwołać swoje występy. Aktualnie trwają rozmowy z wykonawca hitu Trofea. O co dokładnie chodzi? Przekonajcie się sprawdzając na ESKA.pl!

Imprezy odwołane, to w ostatnim czasie jedna z najczęściej pojawiających się informacji w mediach. W całej Europie przez panującą pandemię koronawirusa anulowane są festiwale, koncerty, a także innego rodzaju muzyczne wydarzenia. Ta trudna sytuacja dotknęła również imprezy sportowe. Głośno było, gdy poinformowano, że Mistrzostwa Europy odbędą się nie w 2020, a w 2021. Oprócz ligi włoskiej, hiszpańskiej, niemieckiej w piłkę nożną przełożono na późniejszy termin również mecze Ekstraklasy, Ligi Europy i Ligi Mistrzów. Jak się okazuje czerwcowe koncerty Dawida Podsiadło są problemem dla Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz federacji UEFA. Dlaczego? Otóż w momencie, kiedy piłkarze polskiej ligi mają nadrabiać zaległości meczowe spowodowane wybuchem pandemii, artysta już wcześniej w ramach trasy Leśna Muzyka zaplanował występy na stadionach w Chorzowie, Gdańsku i we Wrocławiu. Jak dokładnie wygląda sytuacja?

Dawid Podsiadło - koncerty i mecze

Dawid Podsiadło koncerty na największych obiektach sportowych w Polsce ma dać w czerwcu. Wtedy właśnie gospodarz obiektu, Lechia Gdańsk, może będzie musiał rozegrać tam ligowe - zaległe spotkania. Koncert Podsiadło zaplanowany jest na sobotę, 13 czerwca, ale należy pamiętać o tym, że wcześniej agencja zajmująca się wydarzeniem potrzebuje więcej czasu, by ustawić scenę i przygotować całe zaplecze. Czas pochłonie również złożenie oraz posprzątanie płyty stadionu. W harmonogramie imprez na obiekcie Lechii, 11 dni później widnieje informacja o finale Ligi Europy. Właśnie tam o puchar i mistrzowski tytuł mają zawalczyć dwie najlepsze drużyny tego turnieju. W przypadku stadiony Gdańska mamy do czynienia z największą niewiadomą, dlatego Polski Związek Piłki Nożnej zaczął współpracę z wykonawcą.

Sekretarz generalny PZPN, Maciej Sawicki, w rozmowie dla Kanału Sportowego zdradził, że wszyscy zapomnieli o gdańskim koncercie Dawida Podsiadło, który okazuje się być problematyczny dla Polskiego Związku Piłki Nożnej i organizatorów Ligi Europy. Potwierdził, że trwają rozmowy z wokalistą mówiąc:

Jest dużo scenariuszy, które wymagają konsultacji, uzgodnień. Finał Ligi Europy w Gdańsku. Pojawia się data 24 czerwca, natomiast nikt nie pamiętał, że 13 czerwca jest koncert zaplanowany Dawida Podsiadło, duży koncert, więc wiadomo trwają rozmowy, żeby ten występ był przesunięty. Nie tylko dlatego, że nasz finał będzie najprawdopodobniej przesunięty, ale wiadomo, co się dzieje w branży eventowej każdy przesuwa terminy.

Podobna sytuacja może spotkać obiekty we Wrocławiu i Chorzowie. Lokalnie grające drużyny Ekstraklasy mogą pilnie potrzebować obiektu w czerwcu. Koncerty Dawida Podsiadło na trasie Leśna Muzyka cieszą się ogromną popularnością. Bilety na koncerty w Gdańsku i Wrocławiu sprzedały się w ciągu jednego dnia. Wobec tego Artysta zdecydował się na jeszcze jeden, ostatni stadionowy koncert w 2020 roku, ale zdecydowanie największy w swojej karierze - na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Wypowiedź Macieja Sawickiego dla Kanału Sportowego od 1:23:09:

Najnowsze