Dawid Kwiatkowski nie zna Taco Hemingwaya? Zaskakujące wyznanie!

2019-06-14 11:33
Dawid Kwiatkowski nie zna Taco Hemingwaya? Zaskakujące wyznanie!
Autor: Pawel Skraba/REPORTER / EAST NEWS (zdjęcie Taco Hemingway) Dawid Kwiatkowski nie zna Taco Hemingwaya? Zaskakujące wyznanie!

Dawid Kwiatkowski to artysta, który w ostatnich latach wypracował sobie swój własny styl, który jest nie do podrobienia. Wokalista w swojej karierze współpracował z wieloma gwiazdami różnych gatunków muzycznych. Jak zareagowałby na możliwość nagrania utworu z Taco Hemingway'em? Okazuje się, że autor płyty 13 Grzechów Niczyich nie kojarzy twórczości Filipa Szcześniaka! Przekonajcie się sami i sprawdźcie szczegóły już teraz.

Dawid Kwiatkowski i Taco Hemingway w jednej piosence? Brzmi nieprawdopodobnie, jednak w muzyce wszystko jest możliwe i potrzebne są takie duety. 23-letni autor wielu hitów, w ostatnich latach, wypracował sobie swój własny styl, który jest nie do podrobienia. Najlepiej słychać to za sprawą najnowszej płyty 13 Grzechów Niczyich, z której pochodzi utwór Jesteś oraz ostatni singiel Mordo. Podobnie jest w przypadku Taco Hemingway'a, który szturmem podbił listy sprzedaży płytą Marmur i Cafe Belga oraz EP-kami: Trójkąt Warszawski czy Umowa o Dzieło. Filip Szcześciak, co więcej, wspólnie z Quebonafide w ramach projektu Taconafide wydał album Soma 0,5 mg i wyprzedał 11 koncertów w Polsce i po jednym w Irlandii i Wielkiej Brytanii. Dawid Kwiatkowski w ostatnim czasie zapracowanym artystą i nie zdążył przesłuchać materiału rapera. Poza tym, wspomniał w rozmowie z ESKA.pl, że nie słucha hip-hopu, ale po naszej namowie na pewno sprawdzi twórczość Taco. 

Dawid Kwiatkowski i Taco Hemingway - piosenka

Dawid Kwiatkowski gościł w ESKOWYM studio i opowiedział o płycie 13 Grzechów Niczyich, która jest swego rodzaju spowiedzią artysty. Wokalista, który doskonale radzi sobie w roli nauczyciela w polskiej edycji programu The Voice Kids, zdradził wiele tajemnic dotyczących krążka z którego pochodzi singiel Jesteś i hitowy numer Mordo.

Wiele osób chciałoby współpracować z Taco Hemingway'em, który momentalnie wyprzedaje wszystkie koncerty, a po wrzuceniu piosenki na YouTube w kilka godzin ma setki tysięcy wyświetleń. Dawid Kwiatkowski również by się zgodził, choć wcześniej musiałby się zapoznać z utworami artysty:

Pojawia się problem, ponieważ ja nie znam twórczości Taco. Znam ten "pić, jeść, spać", to jest Taco. Dlatego, że ja nie słucham takiej muzyki i ja wiem, że są genialni. Cała Polska ich uwielbia, dlatego pewnie bym się zgodził. Musiałbym dostać taką propozycję i wiem, że cała Polska za nimi szaleje, jak wrócę do domu, to przesłucham i też zapewne będę szaleć.

Dawid Kwiatkowski - płyta 13 Grzechów Niczyich

13 grzechów niczyich to pierwszy efekt współpracy Dawida Kwiatkowskiego i Warner Music Poland. Krążek ten jest pewnego rodzaju spowiedzią, którą tworzył przez ostatnie dwa lata z kilkoma producentami oraz kompozytorami z Polski, Stanów Zjednoczonych oraz Kanady. Historia powstawania albumu zapisana jest na dyktafonie Dawida. Artysta nagrywał dzień po dniu dziesiątki melodii, które wpadały mu do głowy, fragmenty tekstów czy rozmów (ich części usłyszycie w pojedynczych piosenkach). Nagrania wysyłane były grupie ponad dwudziestu osób pracujących nad albumem, które wspólnie z Dawidem ubierały jego emocje, przeplatając je ze swoimi doświadczeniami. Album zawiera czternaście różnych stylistycznie utworów. Trzynaście z nich ma wspólną cechę - grzech, który nie powinien nim być… Czy miłość, marzenia albo przyjaźń mogą prowadzić do zgubienia? Czy tylko złe cechy mogą być grzechem? Odpowiedzi szukajcie na płycie, która jest nowym otwarciem w karierze Dawida. Czternasty utwór został nagrany na dyktafon równo pięć dni przed zamknięciem płyty.

Dawid Kwiatkowski - płyta 13 Grzechów Niczyich
Autor: okładka albumu
Najnowsze