Dawid Kwiatkowski płakał przy 13 Grzechów Niczyich. Szczere wyznanie artysty [WYWIAD]

2019-06-11 11:49
Dawid Kwiatkowski płakał
Autor: ESKA.pl Dawid Kwiatkowski płakał

13 Grzechów Niczyich to nowa, piąta płyta, pod którą podpisuje się Dawid Kwiatkowski. Krążek to swego rodzaju podróż po różnych emocjach, tematach i gatunkach muzycznych. Artysta pisał i nagrywał materiał o tym, co i jak czuje w danym momencie. Jedna z największych gwiazd polskiej sceny muzycznej gościła w studiu Radia ESKA i opowiedziała nam o swoich przeżyciach związanych z najnowszym albumem. Dawid Kwiatkowski wyjawił, z czego się spowiada, co chce nam przekazać oraz czy zgodziłby się na duet z Taco Hemingway'em! Obejrzyjcie rozmowę na ESKA.pl

Wywiad z Dawidem Kwiatkowskim na ESKA.pl, przybliży wam szczegóły pracy, jaką w ostatnich tygodniach i miesiącach wykonał wokalista. Z jednej strony radość i ekscytacja, a z drugiej strony sentymenty i krople łez wylanych na papier. 31 maja 2019 na rynku muzycznym pojawiła się zaskakująca, przebojowa płyta 13 Grzechów Niczyich. Zaskakująca, bo piąty studyjny album Dawida Kwiatkowskiego jest pewnego rodzaju spowiedzią, którą tworzył przez ostatnie dwa lata z kilkoma producentami oraz kompozytorami z Polski, Stanów Zjednoczonych oraz Kanady. Gwiazda polskiej sceny muzycznej gościła w studiu Radia ESKA i opowiedziała nam o swoim najnowszym materiale. Dawid Kwiatkowski odkrył karty i zdradził, kto może mówić do niego Mordo (tak nazywa się singiel z płyty). Oprócz tego mówił o granicy pomiędzy nim a fanami i osaczeniu. Obejrzyjcie już teraz!

Dawid Kwiatkowski - wywiad wideo

Dawid Kwiatkowski w ESKOWYM studio zdradził, kto może mówić do niego Mordo. O czym jest jego nowa piosenka? Artysta przypomniał, że ludzie często zapominają o granicach i barierach. Widzą kogoś w telewizji, obserwują w social mediach i myślą sobie, że doskonale go znają. Wokalista miał kilka razy taką sytuację. Podkreślił jednocześnie, że to nie jest piosenka napisana z myślą o fanach - ci wiedzą, gdzie jest granica. Kwiatkowskiemu w piosence Mordo chodzi o przypadkowe osoby.

Dawid Kwiatkowski bardzo dokładnie opowiedział również o tym, jak powstawała jego płyta 13 Grzechów Niczyich. Jak się okazuje, jeszcze przed premierą część materiału... zginęła! Jak to się stało? 

Nagrywam piosenki dyktafonem, ale oprócz tego mam taki stary zeszyt, drewniany, na zamek, tak sobie piszę i napisałem utwór Nie wolno mi. Opowiada on o zdradzie, otworzyłem ten zeszyt i to jest niesamowite, bo pamiętam ten numer w nocy - jak otworzyłem kartkę z tekstem numeru Nie wolno mi, to zauważyłem tu plamy po łzach i to było niesamowite. Zapomniałem o tym, bo numer napisałem, poszedłem do producenta i minął rok. Wróciłem do tego i przypomniałem sobie, jak się wtedy poczułem. Wtedy właśnie nie wyszło... Jak widzisz te łzy na papierze, to wiesz, że to jest naprawdę z głębi serca. Jeszcze nie jestem gotowy pokazać tego zeszytu światu, ale kiedyś to zrobię. 

Dawid Kwiatkowski - płyta 13 Grzechów Niczyich

Historia powstawania albumu utrwalona jest na dyktafonie Dawida. Artysta nagrywał dzień po dniu dziesiątki melodii, które wpadały Mu do głowy, fragmenty tekstów czy rozmów (ich części usłyszycie w pojedynczych piosenkach). Nagrania wysyłane były grupie ponad dwudziestu osób pracujących nad albumem, które wspólnie z Dawidem "ubierały" jego emocje, przeplatając je ze swoimi doświadczeniami.

Album zawiera czternaście różnych stylistycznie utworów. Trzynaście z nich ma wspólną cechę - grzech, który nie powinien nim być… Czy miłość, marzenia albo przyjaźń mogą prowadzić do zgubienia? Czy tylko złe cechy mogą być "grzechem"? Odpowiedzi szukajcie na płycie, która jest nowym otwarciem w karierze Dawida. To tym albumem jego dotychczasowa wytwórnia With The Band łączy siły z Warner Music Poland, aby wydać najlepszy album w dotychczasowej, 7-letniej karierze artysty. Gratką dla słuchaczy mogą być duety, które znalazły się na płycie: Natalia Szroeder, Julia Wieniawa, BARON, Kubi Producent.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze