Data powrotu do szkół ogłoszona, a co ze studentami? Uczelnie podejmują decyzje!

2020-08-07 10:35
Studenci
Autor: Dominik Gajda/REPORTER

Połowa wakacji już za uczniami. Na trochę więcej wolnego mogą tradycyjnie liczyć studenci. Rok akademicki rozpoczyna się bowiem w październiku, a nie we wrześniu, jak rok szkolny. Władze poszczególnych uczelni podejmują już decyzje dotyczące ewentualnego powrotu adeptów na uczelnie wyższe. Czy zajęcia dla studentów również będą prowadzone w formie stacjonarnej? Sprawdź na ESKA.pl.

Powrót studentów na uczelnie już w październiku? Nad tym zastanawiają się wszyscy absolwenci szkół średnich, którzy rekrutują się do konkretnych placówek oświatowych, jak również ci, dla których kolejny rok akademicki będzie kontynuacją studiów na wybranym kierunku. W związku z pandemią koronawirusa wszystkie szkoły i uczelnie zostały zamknięte w marcu. Uczniowie oraz studenci dokończyli edukację w formie zdalnej. Najnowsze wieści przekazane przez ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego mówią o tym, że rok szkolny rozpocznie się jak zawsze, czyli we wrześniu. Uczniowie z całej Polski powrócą do szkół, jednak muszą pamiętać o obowiązujących restrykcjach. Co ze studentami?

Rok akademicki rozpoczyna się później niż rok szkolny, bo w październiku. Rektorzy poszczególnych uczelni informują studentów o podjętych przez nich decyzjach dotyczących powrotu do zajęć i wykładów w formie stacjonarnej. Wiele wskazuje na to, że w przeciwieństwie do swoich młodszych kolegów i koleżanek, studenci będą w większości kontynuować naukę drogą online.

Quiz - jakie studia powinieneś wybrać?

Pytanie 1 z 7
Jaki był Twój ulubiony przedmiot w szkole?

Powrót na uczelnie 2020

Rektorzy Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie poinformowali swoich studentów o decyzjach, jakie podjęli. Studenci UŚ muszą być przygotowani na to, że zdecydowana większość zajęć odbywać się będzie zdalnie. W trosce o osoby podejmujące studia w tym roku, rektor uczelni postanowił jednak, że laboratoria, ćwiczenia terenowe, praktyki i warsztaty będą miały formę stacjonarną.

Studenci SGH również zostali poinformowani o organizacji roku akademickiego. Według rozporządzenia rektora uczelni, zajęcia w formie zdalnej będą odbywać się do końca roku kalendarzowego.

Maturzyści z Bydgoszczy o swojej przyszłości
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze