Czy zamkną szkoły w listopadzie 2021? Wszystkie szkoły zamknięte to pewniak?

2021-11-05 16:13

Szkoły zamknięte w listopadzie 2021? Zdecydowanie to jedno z najczęściej zadawanych przez internautów pytań. Zadają je w szczególności uczniowie, którzy marzą o tym, by przejść na tryb nauki zdalnej. Jak widzi to rząd? Jaka jest opinia rządzących? Podsumowaliśmy dla was wszystkie wypowiedzi i podrzucamy je w jednym miejscu.

Spis treści

  1. Czy zamkną szkoły w listopadzie 2021?
  2. Szkoły zamknięte - listopad

Czy zamkną szkoły w listopadzie 2021? Czy faktycznie wszystkie szkoły zamknięte w listopadzie 2021 to pewniak? Wokół tego tematu pojawia się coraz więcej plotek, pogłosek i niejasności. Internauci co chwila dyskutują, że przejście na tryb nauki online, to tylko kwestia czasu. Komentujący twierdzą, że nauka zdalna od 9 listopada 2021 powinna nastąpić. Ich opinia nie bierze się z niczego. Każdego dnia rośnie liczba zakażeń, a dodatkowo coraz więcej dyrektorów wprowadza tryb nauki zdalnej lub hybrydowej. 2 listopada 2021 stacjonarnie pracowało 13 427 szkół podstawowych, czyli 93,3 proc. wszystkich i 7343 ponadpodstawowe, czyli 94 proc. Zdalnie pracowało 31 szkół podstawowych i 32 ponadpodstawowe. W trybie mieszanym pracowało 930 szkół podstawowych i 437 ponadpodstawowych. Szkoły zamknięte w listopadzie 2021, w wyniku trudniejszej sytuacji epidemicznej? Podsumowaliśmy wszystkie najnowsze komentarze.

Kolońska I Szlugi - byliśmy na planie teledysku sanah! [TYLKO U NAS]

Czy zamkną szkoły w listopadzie 2021?

Szkoły zamknięte w listopadzie 2021 to pewniak? Czy zamkną szkoły w listopadzie 2021? Te pytania zadawane są w różnych formach, w różny sposób. Najczęściej zadają je uczniowie, którzy chcieliby przejść na tryb nauki zdalnej. Jaka jest decyzja rządu? Minister Czarnek w radiowej Jedynce mówił o tym, że szkoły nie będą pierwsze, jeśli chodzi o ograniczenia i restrykcje w funkcjonowaniu: - Spodziewam się, że najpierw, jeśli by do tego dochodziło, to będziemy mieli ograniczenia w innych sferach życia publicznego, a nie w szkole, bo wszyscy mamy świadomość, że nauka zdalna wyrządziła potężna straty zarówno w wiedzy, jak i kondycji fizycznej oraz psychicznej naszych uczniów.

Szkoły zamknięte w listopadzie 2021 to raczej tylko marzenie uczniów, bo jak stwierdził Adam Niedzielski w Polsat News: - Szkoły muszą pozostać otwarte za wszelką cenę. Zauważył jednocześnie iż to właśnie szkoły są dominującymi ogniskami zakażeń, ale mimo to, nie zmienia to punktu widzenia rządu: - Lockdown prowadziłby do zakłóceń na bardzo dużą skalę - powiedział Minister Zdrowia. Wskazał jednocześnie, że jednym z kosztów związanych z przejściem na naukę zdalną są m.in. kryzysy dzieci na tle psychicznym: - Widzę je po prostu w praktyce leczenia w tej chwili - powiedział Adam Niedzielski.

Czy będą zdalne 2021? Wszystkie szkoły zamknięte w LISTOPADZIE 2021 to pewniak?

Profesor Andrzej Horban pytany natomiast w RMF FM o plany ewentualnego zamknięcia szkół w związku z rosnącą liczbą zakażeń zdradził, że rząd nie jest za tym, by wysyłać uczniów na tryb nauki zdalnej. Stwierdził, że jeśli już to robić, to bardzo lokalnie: - Jesteśmy niezbyt dużymi entuzjastami tego pomysłu, ponieważ dzieci i młodzież chorują relatywnie łagodnie. Jeżeli zamykać szkoły, to bardzo lokalnie. Zamykamy tam, gdzie są duże ogniska. To się dzieje w tej chwili - powiedział prof. Horban i podkreślił jednocześnie: - Proszę pamiętać, że to naprawdę jest niesłychanie dewastujące wszystko. (...) Nie jest naszym celem ani zrujnowanie gospodarki, ani więzi społecznych, ani pozbawienie dzieci możliwości nauki poprzez trzymanie ich rok na zdalnym nauczaniu.

Szkoły zamknięte - listopad

Rok temu mieliśmy sytuację, kiedy szkoły były zamknięte w listopadzie. Uczniowie tak naprawdę przeszli na tryb nauczania zdalnego i trwało to prawie do końca roku szkolnego. Przypomnijmy, że obecnie o przejściu na tryb nauki zdalnej lub hybrydowej decydują dyrektorzy. Dyrektor szkoły lub przedszkola, za zgodą organu prowadzącego i po rozmowach z Głównym Inspektoratem Sanitarnym, ma prawo zawiesić zajęcia na czas określony i przejść na nauczanie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze