Zima w Polsce

i

Autor: Pixabay

Czy w tym roku będzie śnieg? Pierwsze opady już zapowiedziane!

2022-10-26 16:58

Pogoda nie przestaje zaskakiwać. Koniec października przyniósł znaczne ocieplenie, w związku z czym wiele osób zaczęło zastanawiać się nad tym, kiedy spadnie pierwszy śnieg i zawita do nas zima. Najzimniejsza pora roku pojawi się szybciej, niż można by pomyśleć! Synoptycy przedstawili właśnie długoterminowe prognozy pogody na listopad.

Spis treści

  1. Kiedy pierwszy śnieg?

Prognoza długoterminowa na zimę 2022 nie pozostawia żadnych wątpliwości. Przyjdzie ona do nas szybciej, niż mogliśmy się tego spodziewać! Przez ostatnie tygodnie pogoda przyzwyczaiła nas do tego, że niczego nie możemy być pewni. Uderzenie głębokiego cyklonu Georgina całkowicie zmieniło panującą w naszym kraju temperaturę. O ile na zachodzie Europy spowodował on liczne wichury i nawałnice, tak u nas przełożył się na wzrost ogólną poprawę pogody. Idylla nie trwała jednak długo. Po kilku słonecznych dniach zrobiło się deszczowo i wietrznie. Koniec października przyniesie jednak ponowne rozpogodzenie. Synoptycy mówią wręcz o październikowej bombie ciepła. W związku z tak dużymi zmianami w pogodzie wiele osób zastanawia się, jaka będzie zima 2022/23. Przyjrzeliśmy się najnowszym prognozom długoterminowym.

Koniec października z mocnym uderzeniem ciepła w Polsce! Upały w Europie dają o sobie znać

Czy VIKI GABOR zna stare hity DODY, AVRIL i BRITNEY?

Kiedy pierwszy śnieg?

Długoterminowa prognoza pogody na listopad zdaje się nie pozostawiać żadnych wątpliwości. Z opublikowanych przez synoptyków raportów jasno wynika, że w kolejnym miesiącu czekają nas duże anomalie temperatury. Coraz bardziej prawdopodobne są też opady śniegu! Biały puch prognozowany jest na nizinach w drugiej połowie listopada. Jak podaje serwis Fani Pogody, możliwy jest nawet lokalny atak zimy. W listopadzie nie zabraknie też ciepłych dni. Nie będzie ich jednak tak dużo jak w październiku.

Sonda
Boisz się nadejścia tegorocznej zimy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE