Jesień

i

Autor: Pixabay

Koniec października z mocnym uderzeniem ciepła w Polsce! Upały w Europie dają o sobie znać

2022-10-26 16:05

Chociaż lada moment listopad, pogoda w Europie bardziej przypomina lato, aniżeli jesień. Fala ciepła, która uderzyła między innymi w Hiszpanię i Portugalię, dotrze również do Polski. W najbliższych dniach czeka nas znaczny wzrost temperatury. Przez moment na nowo poczujemy babie lato!

Bomba ciepła w październiku to nie żart! Ostatnie dni przyniosły niekorzystne zmiany w pogodzie. Wszystko za sprawą cyklonu, który przeszedł przez Europę, docierając również do Polski. Zamiast ciepła i słońca, mieliśmy do czynienia z burzami i silnymi wiatrami. Niekorzystna sytuacja baryczna sięgnęła apogeum we wtorek, 25 października, kiedy lokalnie występowały silne burze, a wiatr osiągnął prędkość na poziomie 60km/h. Synoptycy są jednak zgodni co do tego, że w październiku czeka nas jeszcze poprawa pogody. Za korzystne zmiany odpowiadać będzie rozciągający się już nad Europą, m.in. we Francji, Hiszpanii i Portugalii, antycyklon Zachariasz. Eksperci już teraz prognozują, że powinniśmy być przygotowani na rychły powrót babiego lata. Będzie coraz mniej deszczu i coraz więcej słońca. Tym samym zrobi się też cieplej. 

Kiedy zaczyna się zima 2022/2023? Przyjdzie szybciej niż się spodziewamy!

Doda o nowej płycie, depresji i konkurencji z Podsiadło

Bomba ciepła - październik 2022

Najbliższe dni będą obfitować w zmiany pogody. Najważniejsze, że korzystne. Synoptycy przewidują, że za sprawą wyżu Zachariasz będzie coraz więcej słońca, a tym samym wzrosną temperatury. Najcieplej ma być standardowo na południu kraju. Jedynie nad morzem mogą zachować się zachmurzenia i opady deszczu. Średnia anomalia na przełomie października i listopada ma być wyższa o nawet 5°C/9°C od normy wieloletniej, dając nam nadzwyczaj ciepły jak na tę porę roku będzie ostatni tydzień października. Na termometrach nawet 24 stopnie.

Sonda
Czy sprawdzasz prognozy pogody?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE