Czy w tym roku będzie śnieg 2020? Prognoza pogody nie pozostawia wątpliwości!

Czy w tym roku będzie śnieg 2020? Prognoza pogody nie pozostawia wątpliwości!
Autor: Adam STASKIEWICZ/East News Czy w tym roku będzie śnieg 2020? Prognoza pogody nie pozostawia wątpliwości!

Zima w ostatnich latach nie była powodem zmartwień kierowców. Śnieg padał sporadycznie, a temperatura była powyżej normy. Jak sytuacja będzie wyglądać tym razem? Czy w tym roku będzie śnieg? Przekonajcie się sprawdzając najnowsze przewidywania pogodowe - na ESKA.pl.

Spis treści

  1. Pogoda w Polsce - zima listopad 2020
  2. Śnieg, temperatura - jaka pogoda w grudniu?

Czy w tym roku będzie śnieg 2020Czy w tym roku będzie zima? Dwa proste pytania, jednak odpowiedź nie jest aż tak oczywista. Eksperci pogodowi nieustannie zastanawiają się, czy wir polarny przyniesie do Polski arktyczny mróz. Tworzy się on nad Arktyką i za jego sprawą będziemy wiedzieć, jaka będzie zima. Inna sprawa, że niedawno system prognoz klimatycznych dokładnie obliczył, że mrozy nie będą aż tak silne, jak jeszcze kilkanaście lat temu. Model CFS z American Weather Service (NOAA), wskazał, że zima 2020/2021 będzie łagodna. Śnieg, praktycznie przez całą porę roku, ma padać sporadycznie i głównie w górach. Wiosnę odczujemy już w lutym. Wtedy spodziewane są dość wysokie, jak na ten miesiąc, średnie temperatury powietrza. 

Pogoda w Polsce - zima listopad 2020

Miłośnicy mrozu i śniegu od kilku lat nie mają szczęścia. Biały puch pada sporadycznie i zamiast zimowej aury odczuwają połączenie zimy z jesienią. Koniec listopada będzie chłodniejszy z temperaturą od 3-8 stopni Celsjusza w dzień oraz od -3 do 0 stopni Celsjusza w nocy. Śnieg jedynie w partiach górskich, a na nizinach jedynie przelotne opady deszczu. Z wyjątkiem północnej części Polski. Tam spodziewane są chmury, z których może spaść deszcz ze śniegiem.

Śnieg, temperatura - jaka pogoda w grudniu?

Śnieg i niskie temperatury w grudniu? Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej pokusił się o przygotowanie eksperymentalnej prognozy długoterminowej. Wynika z niej, że średnia miesięczna temperatura powietrza na obszarze prawie całego kraju będzie kształtować się w klasie powyżej normy. Jedynie w województwie Podlaskim kształtuje się na poziomie w normie. Jak czytamy na stronie internetowej IMGW grudzień w całej Polsce charakteryzować się będzie miesięczną sumą opadów w klasie w normie i poniżej normy. Suma opadów poniżej normy przewidywana jest na północy, wschodzie i w centrum, a suma w normie na południu i zachodzie. 

Najnowsze