Maturzyści

i

Autor: Wojciech Olkusnik/East News

Czy w 2023 będą matury ustne? Matura ustna obowiązkowa czy odwołana?

2022-05-19 12:04

Chociaż matury 2022 jeszcze się nie skończyły, uczniowie, którzy w przyszłym roku będą kończyć naukę w szkołach ponadpodstawowych, myślami są już w maju 2023. Szczególnie istotną dla nich kwestią jest ta związana z maturą ustną. Czy w 2023 roku matura ustna będzie obowiązkowa? A może CKE zdecydowało się na jej odwołanie jak w tym roku? Sprawdźcie!

Matura ustna 2023 - będzie czy nie będzie? Oto jest pytanie, na które przyszłoroczni maturzyści poszukują już odpowiedzi. Chociaż matury 2022 jeszcze się nie skończyły, a absolwenci szkół ponadpodstawowych mierzą się aktualnie z arkuszami na poziomie rozszerzonym, w sieci coraz częściej pojawiają się pytania dotyczące organizacji matury w przyszłym roku. Polskich uczniów szczególnie mocno interesuje matura ustna. W związku z wybuchem pandemii i brakiem możliwości uczestnictwa w zajęciach prowadzonych w trybie stacjonarnym Ministerstwo Edukacji i Nauki podjęło decyzję o rezygnacji z obowiązku zdawania egzaminów maturalnych w formie ustnej w 2020, 2021 i 2022 roku. Do matury ustnej mogli przystąpić tylko ci uczniowie, którzy potrzebowali wyniku z niej do pomyślnego przejścia rekrutacji na studia. Sprawdźcie, co wiemy o maturze 2023. Czy matura ustna będzie obowiązkowa?

Matura 2022 unieważniona! Na uczniów tej szkoły czeka obowiązkowa poprawka w czerwcu

Sonda
Matura 2023 ustna - czy powinna być odwołana?

Matura ustna 2023 - czy będzie?

Co wiadomo na temat matury ustnej w 2023 roku? Czy przystąpienie do egzaminu w tej formie wciąż będzie nieobowiązkowe? Zapewne rozczarujemy sporą część uczniów, ale zgodnie z decyzją MEiN matura ustna 2023 odbędzie się. Na maturze ustnej 2023 z języka polskiego uczniowie będą losować zestaw egzaminacyjny składający się z dwóch zadań. Pierwsze z nich dotyczyć będzie lektury obowiązkowej, a drugie innych tekstów kultury. Zdający będą mieć 15 minut na przygotowanie wypowiedzi, 10 minut na jej wygłoszenie i 5 na rozmowę z oceniającymi.

ESKA XD #048 | AMSR, SEKRETY PRZYSIĘGI, IGA ŚWIĄTEK, TANIE WAKACJE