Czy będą zdalne lekcje 2021? Zdalne nauczanie w październiku PEWNIAKIEM?

i

Autor: Andrzej Hulimka/REPORTER / EAST NEWS Czy będą zdalne lekcje 2021? Zdalne nauczanie w październiku PEWNIAKIEM?

Czy będą zdalne lekcje 2021 dla wszystkich? Zdalne nauczanie w październiku pewne?

2021-10-12 12:30

Czy będą zdalne lekcje 2021 dla wszystkich? Jedni marzą o przejściu na tryb lekcji online, a drudzy mają nadzieję, że już zawsze lekcje będą odbywać się stacjonarnie. Niestety, wszystko zależy od sytuacji epidemicznej, a ta wciąż jest niepewna. Jakie jest najnowsze stanowisko, w sprawie lekcji zdalnych? Przekonajcie się sprawdzając już teraz.

Spis treści

  1. Czy będą zdalne lekcje 2021? [DATA]
  2. Zdalne lekcje 2021 - październik

Czy będą zdalne lekcje 2021? Czy zdalne nauczanie w październiku 2021 na pewno zostanie przywrócone? Kiedy zamkną szkoły 2021? Te i inne pytania dotyczące nauki zdalnej pojawiają się coraz częściej. Postanowiliśmy sprawdzić, jak aktualnie wygląda sytuacja w tej kwestii. Wszystko dlatego, że pod koniec października mija dokładnie rok od wprowadzenia zdalnych lekcji, które trwały niemalże do końca roku szkolnego. Był to szczególny i niezbyt łatwy czas dla wszystkich, łącznie z rodzicami i nauczycielami. Uczniowie teraz zastanawiają się, czy w związku z rosnącą liczbą zachorowań sytuacja powtórzy się również w tym roku. Pojawiły się pierwsze komentarze internautów, że uczniowie otrzymali już loginy oraz hasła do platform umożliwiających lekcje online. Jednak, czy będą zdalne lekcje 2021? Odpowiedź nie jest jednoznaczna. 

Daria i wulkan energii w ESKA Live. Ten koncert wywołuje ciarki!

Czy będą zdalne lekcje 2021? [DATA]

Pytanie dotyczące tego, czy będą zdalne lekcje 2021 nie pozostaje bez odpowiedzi. Dyrektorzy, w porozumieniu z lokalnie działającym Inspektoratem Sanitarnym może podjąć decyzję o zamknięciu szkoły. Tak też się dzieje w wielu regionach. Zgodnie z najnowszymi danymi, które przekazało Ministerstwo Edukacji i Nauki, 6 października pracowało 14 140 szkół podstawowych, czyli 98,3 proc. wszystkich i 7 664 szkoły ponadpodstawowe, czyli 98,1 proc. Zdalnie pracowały cztery szkoły podstawowe i 12 szkół ponadpodstawowych. W trybie mieszanym pracowały 244 szkoły podstawowe i 130 szkół ponadpodstawowych. Wiele osób zastanawia się, czy będą zdalne lekcje dla wszystkich. Ministerstwo nie chce doprowadzić do takiej sytuacji. Jednak wyjaśniono, że tryb zdalny w nauczaniu zostanie wprowadzony tylko wtedy, gdy będzie brakować miejsc w szpitalach. Czyli w momencie dramatycznej sytuacji, jaka miała miejsce rok temu.

Zdalne lekcje 2021 - październik

Zdalne lekcje od 25 października 2021? Wtedy będzie mijać rok od wprowadzenia systemu nauki online, która trwała prawie do końca roku szkolnego. Mało prawdopodobne, by sytuacja się powtórzyła, ponieważ licznik dziennych zachorowań nie rośnie aż tak drastycznie szybko. 

Sonda
Nauka zdalna POWINNA wrócić?